تکنولوژیخودرو

ورود تاکسی‌های خودران بایدو به خیابان‌های چین

اخیرا استفاده از سرویس تاکسی خودران شرکت بایدو که تحت عنوان آپولو گو -Apollo Go- شناخته می‌شود، در یکی از مناطق پرجمعیت چین آغاز شده است.

به گزارش چاینا دیلی، بایدو به تازگی سرویس آپولو گو را در اختیار ساکنان منطقه‌ای در شهر شنزن چین قرار داده است. شنزن هفتمین شهری است که تاکسی خودران بایدو را به خیابان‌های خود راه داده است.

به گفته این شرکت، حدود ۵۰ ایستگاه در نزدیکی مناطق مسکونی، تجاری، تفریحی و فرهنگی در این شهر طراحی شده که افراد می‌توانند با استفاده از اپلیکیشنِApollo Go‏، درخواست خود برای استفاده از این تاکسی‌ها را ثبت کنند.

بایدو اعلام کرد که قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی، تعداد این ایستگاه‌ها را تا ۳۰۰ ایستگاه افزایش دهد. همچنین این شرکت چینی از تصمین خود برای توسعه فعالیت آپولو گو در بیش از ۶۵ شهر در چین تا سال ۲۰۲۵ و ۱۰۰ شهر تا سال ۲۰۳۰ خبر داد.

منطقه نانشان، یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق در جنوب چین است و شرکت‌های زیادی در این منطقه مستقر و مشغول به فعالیت هستند و تقاضا برای سرویس‌های حمل‌ونقل و جابجایی مسافران در این منطقه بسیار زیاد است.

وی دونگ، از مدیران ارشد بایدو در این باره گفت: رانندگی هوشمند، فرآیند تجاری‌سازی را آغاز کرده است و این فرآیند به صنعت خودروسازی اجازه می‌دهد تا به درک بهتری از عملی بودن رانندگی هوشمند برسد و سرمایه بیشتری را به منظور گسترش حوزه رانندگی خودران جذب کند.

شرکت Pony. ai نیز که در زمینه فناوری خودروهای خودران فعالی دارد، اخیرا ارائه خدماتی مشابه را در شهرهای گوانژو، پکن و شانگهای آغاز کرده است. از دیگر شرکت‌های فعال در این حوزه می‌توان به DeepRoute اشاره کرد که چندی پیش ۲۰ دستگاه تاکسی خودران خود را روانه خیایان‌های منطقه فوتیان چین کرده است.

این روزها، رقابت در عرضه خودروهای خودران و تاکسی‌های خودران در چین بسیار داغ است و در کنار تمرکز برندهای شناخته‌شده، اخیرا موج دومی‌از ورود شرکت‌ها به این حوزه را شاهدیم که می‌توانند افزایش سرعت پیشرفت این فناوری‌ها را به دنبال داشته باشند.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا