تکنولوژیمایکروسافت

نشان‌گر تنظیم صدا در ویندوز ۱۱ بالاخره تغییر کرد

۱۰ سال طول کشید تا مایکروسافت بالاخره یک اسلایدر صدای مدرن را برای ویندوز انتخاب کند. اسلایدر قدیمی ویندوز که سال ۲۰۱۲ و هم‌زمان با ویندوز ۸ عرضه شده بود٬ یک ستون عمودی مشکی بود که در سمت راست پایین صفحه برای تنظیم صدا نمایش داده می‌شد. حالا مایکروسافت این اسلایدر را به نحوی طراحی کرده که همخوانی بیشتری با فضا و طراحی ویندوز ۱۱ داشته باشد.

آنطور که یکی از مدیران مایکروسافت در بخش ویندوز اعلام کرده٬ اسلایدر صدا٬ نشان‌گرهای روشنایی صفحه٬ روشن/خاموش کردن دوربین و حالت پرواز به زودی با طراحی‌های مدرن‌تر عرضه خواهند شد.

در کنار این طراحی جدید٬ مایکروسافت همچنین امکان تست تماس از طریق اپلیکیشن «Phone» را به کاربران ویندوز ۱۱ می‌دهد. این آپدیت پنچره جدید برای تماس‌های در حال انجام٬ آیکون‌ها و فونت‌های آپدیت شده و دیگر تغییرات رابط کاربری را شامل می‌شود که همخوانی بهتری با فضای کلی ویندزو ۱۱ خواهند داشت. در بیلد نسخه ۲۲۵۳۳ ویندوز ۱۱ همچنین امکان حذف اپلیکیشن ساعت برای کاربران فراهم شده است.

احتمالا مایکروسافت به صورت ماهانه این تغییرات را به عنوان آپدیت‌های جزیی به ویندوز ۱۱ اضافه می‌کند و در کنار آن به صورت سالانه آپدیت‌های جامع‌تری را برای کاربران عرضه خواهد کرد. البته مایکروسافت هنوز اعلام نکرده که این قابلیت‌های جدید از چه زمانی برای تمامی کاربران عرضه خواهند شد اما قطعا در ماه‌های آتی شاهد عرضه عمومی این ویژگی‌ها خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا