خودروخودرو الکتریکی

فراخوانی نیم میلیون دستگاه خودروی تسلا به دلیل نقص فنی

طبق اعلام ناظر ایمنی جاده‌ای ایالات متحده، شرکت تسلا نزدیک به نیم میلیون دستگاه از خودروهای مدل ۳ و مدل اس خود را به دلیل وجود نقص در دوربین دید عقب و مشکل کاپوت جلو که موجب افزایش ریسک تصادفات می‌شد، فراخوان کرد. ۲۰۰ هزار دستگاه از این خودروها در چین هستند.

سازمان ملی امنیت ترافیک جاده‌های آمریکا (NHTSA) اخیر یک مشکل دیگر در بخش دروبین خودروهای تسلا را مورد بررسی قرار داده بود و از طرفی بررسی‌هایی نیز از سیستم کمک راننده هوشمند این شرکت انجام داده بود.

مدل‌های فراخوان شده بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۱ هستند که تعداد کل آنها به نیم میلیون دستگاه می‌رسد. حدود ۲۰۰ هزار دستگاه از این خودروها در کشور چین فراخوان می‌شوند.

شرکت تسلا ۳۵۶ هزار دستگاه خودروی مدل ۳ را که بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ ساخته شده‌اند به منظور بررسی مشکل دوربین دید عقب و ۱۱۹ هزار دستگاه مدل اس را برای تست کاپوت جلو فراخوان می‌کند.

گفته می‌شود دوربین دید عقب به دلیل باز و بسته شدن صندوق عقب ممکن است جابجا شده و دید طبیعی خود را از دست داده باشد. تسلا عنوان کرده که تا کنون بیش از ۲۳۰۱ مورد از این مشکل توسط خریداران گزارش شده است.

در خصوص مدل اس نیز گفته می‌شود که قفل کاپوت ممکن است بعد از مدتی ناگاهان و بدون هشدار باز شود و جلوی دید راننده را در حال حرکت بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا