اپل

به زودی دستگاه‌های اپل یکدیگر را شارژ می‌کنند

علی‌رغم ناکامی‌ اپل در عرضه شارژرهای وایرلس ایرپاور (AirPower) ‏و توقف تولید این محصول، اکنون به نظر می‌رسد که اهالی کوپرتینو در حال کار روی یک شارژر وایرلس جدید با قابلیت شارژ چند دستگاه هستند.

بلومبرگ با انتشار گزارشی اعلام کرد که اپل اخیرا طراحی و توسعه یک شارژر چندکاره و همچنین فناوری شارژ وایرلس جدید برای شارژ دستگاه‌ها در فواصل دور و نزدیک را آغاز کرده است. این شرکت همچنین قصد دارد تا با کار روی این فناوری‌ها، امکانی را فراهم کند تا در آینده، دستگاه‌های اپل بتوانند یکدیگر را شارژ کنند.

این اولین باری نیست که بلومبرگ از تصمیم اپل برای تولید شارژری برای شارژ چند دستگاه خبر می‌دهد؛ این رسانه پیشتر و در ماه ژوئن نیز با انتشار گزارشی مدعی شد شرکت تحت هدایت تیم کوک به دنبال ساخت دستگاه شارژری جایگزین برای ایرپاور است.

حال در تازه‌ترین شماره از نشریه Power On بلومبرگ، مارک گورمن خبرنگار و تحلیلگر فناوری این رسانه اعلام کرد که توسعه شارژری وایرلس در دستور کار مهندسان اپل قرار دارد و در حال کار روی آن هستند. محصولی که گفته می‌شود از لحاظ عملکرد با شارژر وایرلس MagSafe Duo که قادر به شارژ آیفون و اپل‌واچ است، متفاوت خواهد بود.

بر اساس این گزارش، اپل در کنار این محصول، در حال کار روی فناوری شارژ وایرلس جدیدی است که برای شارژ دستگاه‌ها در فواصل دور و نزدیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. به گفته گورمان، این فناوری بر خلاف دیگر نمونه‌های موجود که در بازار متفاوت است و قابلیت شارژ وایرلس را به طور واقعی ارائه می‌دهد.

این خبرنگار در بخشی از گزارش خود نوشت که اپل آینده‌ای را تصور می‌کند که در آن محصولات اصلی از قابلیت شارژ دیگر دستگاه‌های این شرکت برخوردار خواهند بود به طوری که برای نمونه، گوشی آیفون می‌تواند ایرپاد یا اپل واچ را شارژ کند.

البته چند سالی است که اخبار و شنیده‌هایی پیرامون استفاده از فناوری شارژ معکوس در محصولات اپل به گوش می‌رسد که هنوز شاهد چنین تحولی در مدل‌های تولیدی این شرکت نبوده‌ایم. در واقع، با کمک این فناوری، کاربران می‌توانند با قرار دادن اپل‌واچ یا ایرپادز خود روی قسمت پشتی بدنه آیفون، آنها را شارژ کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا