اپل

آیفون جدید اپل با طراحی تمام‌نمایشگر عرضه می‌شود؟

اطلاعات به دست‌آمده از پتنتی متعلق به اپل نشان می‌دهد که اهالی کوپرتینو به فکر تولید آیفونی مجهز به طراحی تمام‌نمایشگر هستند به طوری که صفحه نمایش دستگاه، به صورت منحنی خواهد بود و تمامی‌ قسمت‌های کناری بدنه را پوشش می‌دهد.

اپل در طی سال‌های اخیر، اندازه نمایشگر آیفون‌های خود را به طور قابل‌توجهی افزایش داده و حال به نظر می‌رسد که این طراحی جدید می‌تواند مدل‌های قبلی را تحت‌الشعاع خود قرار دهد. اولین گوشی آیفون در سال ۲۰۰۷ و مجهز به نمایشگر لمسی ۳.۷ اینچی عرضه شد و با عرضه نسخه‌های جدید در هر سال، شاهد افزایش سایز نمایشگر این گوشی‌ها بودیم.

شاید یکی از موانع سد راه اپل در استفاده از نمایشگرهای بزرگ، وجود دکمه فیزیکی هوم در گوشی‌های آیفون بود که نمونه آن را در مدل‌های آیفون SE و آیپد این شرکت شاهدیم.

اما این شرکت با عرضه آیفون ۱۰ در سال ۲۰۱۷، دکمه هوم را از طراحی گوشی حذف کرد که در پی آن، علاوه بر افزایش ابعاد نمایشگر، یک حاشیه باریک نیز در اطراف نمایشگر باقی ماند. این شرکت تاکنون موفق به عرضه آیفونی بدون حاشیه نشده اما اسناد مربوط به پتنی متعلق به این شرکت، آیفونی با طراحی آینده‌نگرانه را نشان می‌دهد که جنس بدنه آن، کاملا از شیشه خواهد بود و صفحه نمایش دستگاه نیز تمامی‌قسمت پنل جلویی را دربر می‌گیرد.

اگرچه سال‌هاست که تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی، چندین مدل مجهز به نمایشگرهای اج یا دارای انحنا را تولید کرده‌اند اما هنوز محصولی که کل پنل جلویی را نمایشگر دستگاه پوشش دهد، تولید نشده است.

نکته جالب‌تر آنکه، این پتنت تنها به گوشی‌های آیفون محدود نیست و از این طراحی برای تبلت‌ها، محصولات پوشیدنی و دیگر دستگاه‌های الکترونیک نیز می‌توان استفاده کرد. بنابراین، احتمال عرضه اپل واچی تمام شیشه‌ای با نمایشگری منحنی یا آیپدی مجهز به طراحی تمام نمایشگر و همچنین مک پرو جدید با لبه‌های منحنی بعید نخواهد بود.

اگرچه آیفون ۱۳ از گلس سرامیک شیلد در قسمت جلویی پنل بهره می‌برد، اما در این پتنت درباره روش‌های مختلف ساخت پوششی تمام شیشه‌ای برای گوشی توضیح داده شده است. بر اساس اطلاعات این پتنت، اپل قصد دارد تا بخش منحنی جلویی و پشتی را که به لبه‌های دندانه‌دار مجهز شدند، به هم متصل می‌شوند که به گفته اپل، ظاهری بدون درز خواهند داشت. بنابراین، وجود هرگونه نقص در این قسمت می‌تواند یک نقطه ضعف برای این نمایشگر باشد.

با این حال، تولید چنینی آیفون یا اپل واچی با این طراحی که کاملا از شیشه ساخته شده، قطعا سختی‌های مونتاژ را دوچندان خواهد کرد. بنابراین، ورود این محصول به بازار نیازمند آن است که بتواند کاربران را نسبت به مزایای استفاده از آیفونی با این طراحی، ترغیب کند.

یکی از مزایایی که اپل از آن نام برده، این است که دیگر مهم است که گوشی از کدام جهت در دستتان قرار می‌گیرد، در هر دو حالت می‌توانید عملکردی مشابه را از دستگاه مشاهده کنید. همچنین به لطف استفاده از سیستم پیشرفته تشخیص دست، این امکان برای کاربران فراهم می‌شود تا از هر نقطه و سطحی از نمایشگر بتواند اطلاعات را به گوشی وارد کند. قابلیتی که می‌تواند فرصتی منحصر به‌فرد را برای بازنگری در رابط کاربری گوشی‌های هوشمند به ارمغان آورد.

همچنین در حین استفاده از نمای جلویی، حالت اسکرین سیور در قسمت پشتی دستگاه فعال می‌شود تا از مصرف باتری جلوگیری شود. در کل، آیفونی مجهز به طراحی تمام‌نمایشگر می‌تواند ظاهری چشم‌نواز داشته باشد و تجربه‌ای کاملا متفاوت از کار با گوشی را برای کاربر رقم بزند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا