اسپیس ایکساینترنتخودرو الکتریکی

ایستگاه‌های شارژ تسلا به دیش استارلینک مجهز می‌شوند

صاحبین تسلا درحین شارژ خودرو می‌توانند از اینترنت رایگان استارلینک بهره‌مند شوند

تسلا اخیرا دیش‌های اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را در برخی از ایستگاه‌های شارژ خودروهای الکتریکی خود موسوم به «سوپرشارژر» نصب کرد تا از این طریق، رانندگان بتوانند در حین شارژ خودرو، از اینترنت پرسرعت برای کار با انواع اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها استفاده کنند.

در حال حاضر، ایستگاه‌های سوپرشارژر تسلا بی‌رقیب هستند و می‌توانند با سرعت شارژ بالاتری نسبت به دیگر ایستگاه‌های شارژ موجود، خودروها را شارژ کنند. اگرچه تسلا در طی سال‌های اخیر، سرمایه‌گذاری گسترده‌ای را به منظور توسعه این فناوری و به حداقل رساندن مدت زمان انتظار برای پر شدن شارژ باتری خودروهای الکتریکی خود انجام داده، اما انتظار تقریبا 30 دقیقه‌ای می‌تواند هر کسی را کلافه کند.

بنابراین، تسلا برای سرگرم کردن رانندگان در این بازه زمانی، تمهیداتی را اندیشیده که از جمله آنها می‌توان به اضافه کردن اپلیکیشن‌ها و بازی‌های همچون Theater اشاره کرد که به سرویس‌های نتفلیکس، یوتیوب، توییچ و دیگر اپلیکیشن‌های استریم مجهز است.

همچنین می‌توان از تسلا Arcade نیز نام برد که به چندین بازی مهیج مجهز شده است. رانندگان تسلا نیز می‌توانند با پرداخت هزینه 10 دلاری در ماه و با اتصال به شبکه سلولار LTE، از این اپلیکیشن‌ها استفاده کنند.

حال به نظر می‌رسد که تسلا سعی دارد تا تجربه بهتری را در ایستگاه‌های سوپرشارژر برای رانندگان خودروهای الکتریکی خود فراهم کند. برای این منظور، ایلان ماسک سعی دارد این ایستگاه‌ها را به اینترنت وای‌فای مجهز کند.

تصمیمی‌که به نظر می‌رسد با تعبیه دیش‌های ماهواره‌ای استارلینک در این ایستگاه‌ها محقق خواهد شد. در همین رابطه، اخیر تصویری توسط یکی از رانندگان خودروهای تسلا در ایستگاه شارژ Lake City در ایالت فلوریدا ثبت شده که در آن، دیش ماهواره‌ای استارلینک قابل رویت است.

اسپیس ایکس اخیرا عرضه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک خود را به کاربرانی از چند کشور جهان آغاز کرده و تاکنون بیش از 100 هزار کاربر جزو مشترکان این سرویس هستند.

با توجه به رشد فروش خودروهای تسلا در ماه‌ها اخیر، این شرکت قصد دارد تا تعداد ایستگاه‌های شارژ خود را ظرف دو سال آینده تا سه برابر افزایش دهد و حتی امکان استفاده خودروهای الکتریکی ساخت دیگر شرکت‌ها را نیز از این ایستگاه‌ها فراهم کند.

ایستگاه‌های شارژ تسلا به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک مجهز می‌شوند

منبع
Electrek

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا