تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

نفوذ هکرها به شبکه اجتماعی ترامپ

شبکه اجتماعی TRUTH Social متعلق به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا ساعاتی پس از شروع به‌کار رسمی، هک شد.

این هکرها که گفته می‌شود وابسته به هکرهای گروه Anonymous هستند، پس از نفوذ به این شبکه اجتماعی، اکانت‌هایی جعلی را با نام ترامپ و همچنین استیو بنن دستیار وی ایجاد کردند. همچنین اکانت‌هایی نیز با نام کاربری ران واتکینز نظریه‌پرداز توطئه و جک دورسی مدیرعامل توییتر نیز ایجاد شد.

پس از هک TRUTH Social، هکرها تصویری را از یک خوک در حال مدفوع را در حساب کاربری با نام donaldjtrump@ منتشر کردند. اسکرین‌شات این پست به سرعت در میان کاربران توییتر پخش شد.

هکرها در گفت‌وگو با نشریه The Times اعلام کردند که این هک بخشی از «جنگ آنلاین آنها علیه نفرت» محسوب می‌شود. ترامپ نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که شبکه اجتماعی TRUTH Social را از طریق شرکت جدیدش تحت عنوان «گروه فناوری و رسانه ترامپ» -TMTG- برای مقابله علیه استبداد شرکت‌های بزرگ فناوری راه‌اندازی کرده است.

این شرکت نیز در همان روز اعلام کرد که از ماه نوامبر، برخی از افراد دعوت‌شده قادر به استفاده از این اپلیکیشن خواهند بود. عرضه عمومیTRUTH Social نیز در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۲ اتفاق خواهد افتاد. در حال حاضر، این اپلیکشین در اپ استور موجود است و افراد می‌توانند به لیست انتظار استفاده از این اپلیکیشن اضافه شوند.

همین مسئله کافی بود تا هکرهای Anonymous به نسخه پیش از عرضه رسمی‌این اپلیکیشن دسترسی پیدا کنند. طبق گزارش‌ها، هکرها ظرف دو ساعت پس از راه‌اندازی سایت، به آن نفوذ کردند. آبری کاتل، از هکرهای گروه Anonymous عنوان کرد «ما با ترول ترامپ، اوقات بسیار خوش و سرگرم‎‌کننده‌ای داشتیم.»

وی در ادامه افزود که هکرها پس از دسترسی به این اپلیکیشن، پست‌هایی را از اکانت‌های جعلی برخی شخصیت‌ها از جمله ترامپ و مایک پنس معاون وی منتشر کردند.

گفته می‌شود که تنها چند ساعت پس از باز شدن وب‌سایت، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن TRUTH Social امکان ایجاد اکانت‌های جدید را مسدود کرده و به فعالیت نسخه آزمایشی وب‌سایت پایان دادند.

منبع
Businessinsider

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا