اپلتکنولوژی

برای خرید صبر کنید، پیش بینی کاهش قیمت ایرپاد ۲

اپل قرار است در رویداد خود که همین هفته برگزار می‌شود ایرپاد۳ را معرفی کند اما اگر در فکر خرید ایرپاد نسل دوم هستید بهتر است چند روز صبر کنید چون قرار است قیمت آن کاهش پیدا کند.

کاهش قیمت ایرپاد ۲ چیزی است که تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند و اپل هنوز چیزی در این زمینه رسما اعلام نکرده است.

بر اساس این پیش بینی‌ها ایرپاد ۳ با ویژگی‌های جدید معرفی می‌شود اما در عین حال ایرپاد ۲ هم از رده خارج نمی‌شود بلکه اپل آن را با قیمت پایین‌تر به فروش خواهد رساند.

تحلیل‌گر ارشد محصولات اپل Ming-Chi Kuo می‌گوید بر اساس اعلام منابع مختلف انتظار داریم که با تولید انبوه ایرپاد ۳ همچنان شاهد ساخت ایرپاد ۲ هم باشیم 

این تحلیلگر می‌گوید: انتظار داریم اپل دو نوع استراتژی قیمت‌گذاری برای ایرپاد در نظر بگیرد نخست اینکه قیمت ایرپاد ۳ همان قیمت فعلی ایرپاد ۲ خواهد بود. این همان استراتژی است که اپل برای قیمت‌گذاری آیفون هم دنبال می‌کند.

استراتژی دوم این است که اپل قیمت ایرپاد ۳ را از قیمت فعلی ایرپاد ۲ بالاتر تعیین می‌کند و تغییری در قیمت ایرپاد ۲ هم نمی‌دهد.

مرتبط: استفاده از ایرپاد برای بررسی تنفس و تشخیص زودهنگام بیماری

سه مدل ایرپاد در سبد اپل

ایرپاد پرو در سال ۲۰۱۹ عرضه شد و انتظار نمی‌رود حداقل تا یکسال دیگر اپل تغییری در این خط محصولی خود ایجاد کند و همچنان به تولید آن ادامه خواهد داد.

اپل ذر رویداد شهریورماه – که روز سه شنبه همین هفته برگزار می‌شود – از نسل سوم ایرپاد رونمایی می‌کند که گفته می‌شود ترکیبی از ایرپاد ۲ و ایرپاد پرو است. انتظار می رود که طول ایرپاد ۲ کوتاه‌تر باشد اما از قابلیت ضد نویز – که در ایرپاد پرو دیده می‌‌شود – خبری نخواهد بود.

ایرپاد ۳ احتمالا با یک کیس شارژ فروخته می‌‌شود که قابلیت شارژ بی سیم دارد. قیمت ایرپاد ۳ با شارژ بی سیم ۱۹۹ دلار و با کیس مجهز به اتصال به سیم شارژ با قیمت ۱۵۹ دلار فروخته خواهد شد.

مرتبط: انتشار تصویری از اپل ایرپاد 3 قبل از رونمایی

با این حال استراتژی فعلی اپل در قیمت ‌گذاری ایرپادها می‌تواند تغییر کند چراکه قیمت محصولات رقبا به نسبت پایین‌تر است.

برای مثال قیمت گلکسی بادز ۲ سامسونگ که مجهز به ویژگی ضد نویز است ۱۴۹ دلار است. اکوبادز ۲ که مجهز به ANC است هم ۱۱۹ دلار قیمت دارد.

کاهش قیمت ایرپاد ۲ می‌تواند به اپل برای رقابت نزدیک‌تر با این رقبا کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا