استارتاپ

راه اندازی بانکداری دانش‌بنیان در بانک پارسیان

برنامه بانک پارسیان برای حمایت از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و نوآور

مدیر آینده پژوهی بانک پارسیان از فراهم نمودن بسترهای لازم برای راه اندازی «بانکداری دانش‌بنیان» در بانک پارسیان خبر داد.
مهدی فراهانی با اعلام این خبر افزود: بانک پارسیان به منظور کمک به تحقق و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و با هدف تکمیل زنجیره ایده تا بازار و تجاری‌سازی نوآوری‌ها، کاربردی نمودن دستاوردهای پژوهشی و اختراعات، با تغییر ساختار اجرایی تحت عنوان بانکداری دانش بنیان و با همکاری صندوق شکوفایی و نوآوری، محصولات و خدمات اعتباری ویژه ای را برای این شرکت‌ها طراحی و تدوین نموده است. در این راستا و به منظور فروش ویژه محصولات، با راه اندازی دفتر تخصصی شرکت‌های دانش بنیان مستقر در صندوق نوآوری و شکوفایی، پرونده‌های اعتباری شرکت‌های دانش بنیان را تا مرحله پرداخت تسهیلات و تعهدات، به صورت تخصصی هدایت می‌کند.
مهدی فراهانی در این باره گفت: بانک پارسیان در گام‌های آتی در نظر دارد با توجه به ظرفیت‌های بالای زنجیره ارزش موجود در شرکت‌های گروه بانک، با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام به ارائه تسهیلات لیزینگی به شرکت‌های دانش بنیان کند. ارائه تسهیلات خرید محل کار با شرایط ویژه، از دیگر اقداماتی است که این مجموعه در دستور کار خود قرار داده است.

بانک پارسیان جزو پنج بانک برترکشور در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان

مهدی فراهانی، مدیرآینده پژوهی بانک پارسیان حمایت تمام قد بانک پارسیان از شرکت‌های دانش بنیان در سه حوزه زیرساخت نوآورانه، خدمات نوآورانه و مشارکت نوآورانه در حوزه‌های استراتژیک کشور، همچون تامین غذا و دارو، محرومیت زدایی و ارتقا عدالت اجتماعی و… را مورد تاکید قرارداده و تصریح کرد: این اقدامات موجب شده تا بانک پارسیان جزو پنج بانک برتر کشور در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان قرار گیرد و این نشان از توانمندی و حضور پررنگ مجموعه پارسیان در پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران در تمامی حوزه‌های استراتژیک دارد.
مهدی فراهانی با اشاره به نقش اثرگذار بانک پارسیان در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و کمک به رشد و توسعه کشور، گفت: بانک پارسیان با هدف قرار دادن سرفصل‌هایی همچون حمایت از تولید ملی، توجه به ظرفیت‌های داخلی، فاصله گرفتن از اقتصاد تک‌محصولی، توانمند نمودن بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط، استفاده از فناوری‌های نوین، توجه به منابع بین نسلی و ارزآوری پروژه‌ها، کمک به تأمین امنیت غذا و دارو، ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و توجه به اقشار آسیب‌پذیر، کارنامه درخشانی از خود در حمایت از اقتصاد دانش محور برجای گذاشته است.

حمایت بانک پارسیان از کسب و کارهای نوآورانه
حمایت بانک پارسیان از کسب و کارهای نوآورانه

معرفی خدمات و محصولات

گفتنی است بازارسازی محصولات فناورانه و دانش بنیان و همچنین تامین منابع مالی این شرکت‌ها همواره بخشی از مهم‌ترین دغدغه‌های شرکت‌ها در حوزه دانش بنیان بوده است. بر این اساس در طراحی محصولات وخدمات بانک پارسیان تلاش شده است تا از یک سو با همکاری صندوق‌های پژوهش و فناوری دغدغه وثایق شرکت‌های دانش بنیان برطرف شود و از سوی دیگر تامین مالی این گروه از مشتریان با سرعت بیشتری انجام شود.

 از جمله محصولات و خدمات شرکت‌های دانش بنیان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • صدور ضمانتنامه شرکت در مناقصه/مزایده، پیش پرداخت و حسن اجرای تعهدات  با تخفیف‌های ویژه
  • پرداخت انواع تسهیلات و عقود قابل پرداخت بر اساس حوزه فعالیت با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، با نرخ‌های ویژه و رقابتی
  •  پرداخت تسهیلات ودیعه اجاره محل کار با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی  با نرخ‌های استثنایی
  • پذیرش ضمانتنامه صادره توسط صندوق‌های پژوهش و فناوری به منظور مانع زدایی در اخذ وثایق
  • پذیرش اعتبارسنجی توسط صندوق‌های پژوهش و فناوری طرف قرارداد بانک به منظور  پشتیبانی از صندوق‌های پژوهش و فناوری و کاهش بروکراسی اداری
  • گشایش اعتبار اسنادی داخلی ریالی با هدف تکمیل زنجیره ارزش،
  • صدور ضمانتنامه تعهد پرداخت با شرایط ویژه.

مدیر آینده‌پژوهی این بانک ابراز امیدواری کرد طبق هدف گذاری‌های انجام شده در سال جاری -که به تدبیر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مزین به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها است، با تمرکز بر گسترش روز افزون بانکداری دانش بنیان، در توسعه بخش استراتژیک کشور گام‌های ارزنده برداشته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا