مایکروسافت

پردازنده‌های قدیمی‌ از آپدیت‌های ویندوز ۱۱ پشتیبانی نمی‌کنند

اگرچه مایکروسافت امکان نصب ویندوز ۱۱ روی سیستم‌های مجهز به پردازنده‌های قدیمی فراهم کرده، اما این به معنی دریافت همه قابلیت‌ها و امکاناتی که برای کاربران سیستم‌های جدید عرضه می‌شود، نخواهد بود.

طبق گفته مایکروسافت، دستگاه‌های مجهز به پردازنده‌های قدیمی، قادر به دریافت به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۱ نخواهند بود که آپدیت‌های مربوط به درایورها و آپدیت‌های امنیتی را شامل می‌شود. به عبارتی دیگر، اگر به اهمیت سیستم خود اهمیت می‌دهید، می‌بایست سخت‌افزار خود را به‌روز کنید و پردازنده‌های جدیدتر را روی پی‌سی‌تان نصب کنید.

همانطور که پیشتر نیز در خبرها داشتیم، مایکروسافت به تازگی اعلام کرد که کاربران ویندوز می‌توانند با دانلود فایل ایزوی ویندوز ۱۱، این نسخه را روی سیستم‌های قدیمی و مجهز به پردازنده‌های قدیمی نصب کنند.

البته این اقدام مایکروسافت، چندان هم دور از انتظار نبود و عدم عرضه به‌روزرسانی برای این دستگاه‌های قدیمی نیز به منظور جلوگیری از بروز چالش‌ها و جدال‌های حقوقی که ممکن است بعدها رخ دهد، صورت گرفته است.

به عبارتی دیگر، در صورت عرضه به‌روزرسانی‌های جدید ویندوز ۱۱ برای سیستم‌های مجهز به پردازنده‌های قدیمی، ممکن است دستگاه توان و ظرفیت اجرای این آپدیت‌ها را نداشته باشد و در نتیجه، دستگاه از کار بیفتد. اینجاست که مایکروسافت، دردرسرهای احتمالی این آپدیت‌ها را با حذف آنها، از میان برداشت.

به هر روی، مایکروسافت چیزی جز فراهم کردن امکان تجربه کار با ویندوز ۱۱ برای تمامی‌کاربران را، حتی آنهایی که از سیستم‌های قدیمی استفاده می‌کنند، در سر ندارد و از این طریق، فرصت کار با این نسخه جدید از ویندوز را برای افرادی که فعلا تصمیمی‌به آپگرید سیستمشان ندارند، در اختیارشان قرار دهد.

منبع
Engadget

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا