اپلچگونه

آموزش کامل فورس ریستارت آیفون

اغلب کاربران گوشی‌ها‌ی هوشمند، با مشکلاتی از قبیل هنگ کردن و یا از کار افتادن لمس صفحه نمایش در حین استفاده از دستگاه خود مواجه شده‌اند. در چنین مواقعی، اولین راه‌حل خاموش کردن گوشی از طریق فشار دادن دکمه پاور و روشن کردن مجدد آن است.

اما در برخی اوقات، این راه‌حل هم نمی‌تواند راهگشای مشکل باشد. اینجاست که باید به فورس ریستارت متوسل شد. در گوشی‌ها‌ی آیفون، فورس ریستارت گوشی تقریبا یکسان است اما با در برخی موارد جزیی با یکدیگر متفاوت‌اند که در ادامه قصد داریم با نحوه فورس ریستارت در مدل‌ها‌ی مختلف آیفون اشاره کنیم.

آیفون 10، آیفون 10 اس، آیفون 11 و آیفون 12

در این چهار مدل گوشی، ابتدا باید دکمه افزایش صدا را فشار داده و بلافاصله رها کنید. سپس همین کار را با دکمه کم کردن صدا انجام دهید. در پایان، دکمه کناری بدنه را تا زمانی که لوگوی اپل نمایان شود، نگه دارید و سپس رها کنید.

آیفون 8 و نسل دوم آیفون SE

ابتدا دکمه افزایش صدا را فشار داده و بلافاصله رها کنید. سپس همین کار را با دکمه کم کردن صدا انجام دهید. در پایان، دکمه کناری بدنه را تا زمانی که لوگوی اپل نمایان شود، نگه دارید و سپس رها کنید.

آیفون 7

دکمه کم کردن صدا و به همراه دکمه Sleep/Wake را به طور همزمان فشار داده و نگه دارید. زمانی که لوگوی اپل ظاهر شد، هر دو دکمه را رها کنید.

با فورس ریستارت می‌توان هرگونه مشکل احتمالی را که منجر به بروز اختلال در عملکرد گوشی شده، برطرف کرد. حال اگر با این روش، همچنان مشکل گوشی‌تان حل نشد، می‌بایست راهکارهای دیگری را امتحان کرد.

منبع
Mashable

نوشته های مشابه

‫1,086 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا