هواوی

نگاهی به شخصیت مجازی LYSA، محصول هواوی

طی سال‌های اخیر فناوری با سرعت بسیار بالایی پیشرفت کرده است که نمونه‌های مشهود آن  به خوبی در صنعت گرافیک کامپیوتری دیده می‌شود. اکنون هواوی به عنوان یکی از پیشگامان فناوری در جهان، اولین شخصیت مجازی خود با نام «LYSA» را معرفی کرده که بسیار واقع‌گرایانه به نظر می‌رسد.

این‌بار محصول جدید هواوی یک گوشی هوشمند با دوربین عالی، تبلت با ارزش خرید بالا، سیستم عامل اختصاصی یا حتی تجهیزات مخابراتی 5G نیست. این محصول یا به طور دقیق‌تر دستاورد جدید هواوی، LYSA نام دارد که یک شخصیت دیجیتال است.

نگاهی به شخصیت مجازی LYSA، محصول هواوی

به بیان دیگر، هواوی برای نشان دادن پتانسیل‌های فناوری‌های نوین یک پرسونای هنری (شخصیت مجازی) خلق کرده که بسیار واقعی به نظر می‌رسد و همین امر موجب شگفتی کاربران شده است.

نگاهی به شخصیت مجازی LYSA، محصول هواوی

در تصاویری که از سوی هواوی منتشر شده، LYSA خود را این‌گونه معرفی می‌کند:

«سلام؛ من لیزا هستم و بسیار خرسندم که بالاخره شما را ملاقات می‌کنم. من اولین شخصیت هنری دیجیتالی هواوی هستم و اجرای برنامه‌های تلویزیونی را بر عهده خواهم داشت»

لیزا یک شخصیت مؤنث است که هنر طراحی کامپیوتری، مدل‌سازی پیشرفته، رندرینگ دیجیتال و فناوری‌های دیگری در آن تجلی یافته است. به گفته هواوی، LYSA با استفاده از فناوری‌های نوین دیجیتال و البته عشق خلق شده است.

نگاهی به شخصیت مجازی LYSA، محصول هواوی

ویدئوها و تصاویر منتشر شده به خوبی هنر تیم توسعه هوآوی در خلق LYSA را نشان می‌دهد. شخصیت مجازی لیزا بسیار واقعی به نظر می‌رسد و دارای ساختار پوست، زبان بدن و حرکات چشم بسیار شبیه به انسان است. همچنین حرکات لیزا بسیار طبیعی و واقع‌گرایانه به نظر می‌رسد.

نگاهی به شخصیت مجازی LYSA، محصول هواوی

هوآوی جزئیات بیشتری درباره شخصیت دیجیتال LYSA ارائه نکرده است اما مطمئناً در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری درباره این شخصیت دیجیتال و کاربردهای آن منتشر خواهد شد.

در پایان باید گفت هوآوی اخیراً موفق به ارائه دستاوردهای متنوعی در زمینه‌های مختلف شده است که به تعدادی از آنها در همین مطلب اشاره شد. بدون شک بودجه عظیمی که هوآوی در بخش تحقیق و توسعه هزینه می‌کند، یکی از دلایل اصلی ورود و موفقیت این شرکت در حوزه‌های مختلف فناوری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا