اپلپوشیدنی هوشمند

اپل واچ آینده با سنسور قند خون و حسگر دمای بدن عرضه ‌می‌شود

به نظر ‌می‌رسد که اپل واچ‌‌های آینده علاوه بر برخورداری از نمایشگر و فناوری اولترا وایدباند ارتقایافته، به حسگرهای جدیدی برای سنجش میزان قند خون و دمای بدن نیز مجهز خواهد بود.

بلومبرگ با انتشار گزارشی در این رابطه نوشت نسل‌‌های بعدی اپل واچ با قابلیت‌‌هایی متفاوت و جدید نسبت به نسخه‌‌های قبلی این ساعت روانه بازار خواهد شد. همچنین گفته شده که اپل امسال تولید نسخه ارزان‌قیمتی از این ساعت را نیز تحت عنوان اپل واچ SE در دستور کار دارد که مجهز به قابلیت‌‌هایی ورزشی و احتمالا در اوایل سال 2022 عرضه خواهد شد.

در خصوص مدل امسال که اپل واچ سری 7 نام خواهد داشت، باید گفت که طبق آخرین شنیده‌‌ها، میزان حاشیه‌‌های اطراف نمایشگر ساعت کمتر خواهد شد و به لطف استفاده از یک تکنیک جدید در ساخت، فاصله میان صفحه نمایش تا کاور جلویی ساعت به حداقل خواهد رسید.

قابلیت اولترا وایدباند اپل واچ نیز تغییراتی را در جهت بهبود عملکرد به خود خواهد دید. اما تغییر مه‌می‌که در نسل‌‌های بعدی این ساعت اعمال خواهد شد، سنسورهای قند خون و دمای بدن است. بر اساس این گزارش، سنسور قند خون ‌می‌تواند برای دیابتی بسیار مفید و کاربردی باشد چرا که قادر است به صورت لحظه‌ای سطح قند خون افراد را بدون نیاز به استفاده از دستگاه دیگری، اندازه‌گیری کند.

همچنین سنسور دمای بدن نیز ‌می‌تواند در این ایام که سایه کرونا همچنان بر جهان سنگینی ‌می‌کند، مورد توجه قرار گیرد.  بر اساس گزارش بلومبرگ، سنسور دمای بدن احتمالا در مدل 2022 اپل واچ تعبیه خواهد شد اما سنسور قند خون چند سالی نیاز به کار و توسعه دارد.

چندی پیش نیز در خبری از سوی بلومبرگ آمده که مهندسان اپل در حال طراحی و آماده‌سازی مقدمات عرضه یک ساعت هوشمند جان‌سخت با قابلیت‌‌های متعدد ورزشی هستند. حال در گزارشی جدید عنوان شده که این محصول احتمالا با نسخه‌‌هایی تحت عناوین Explorer یا Adventure وارد بازار خواهد شد. گفته ‌می‌شود که این محصول در سال جاری میلادی عرضه نخواهد شد و در سال 2022 به دست مشتریان خواهد رسید.

با این حال، بلومبرگ در پایان یادآور شد که اپل همواره طرفداران برند خود را با رونمایی‌‌هایی غیرمنتظره، غافلگیر ‌می‌کند و مشخص نیست که این پیش‌بینی‌‌ها در خصوص محصولات این شرکت درست از آب در آیند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا