تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

کلاب‌‌‌ هاوس به زودی برای اندروید عرضه می‌شود

‌کلاب‌‌‌ هاوس که در ابتدا تنها برای کاربران آی او اس و آیپد او اس قابل استفاده بود، اکنون قرار است برای سیستم عامل اندروید نیز عرضه شود و اخیرا تست‌های آزمایشی آن آغاز شده است.

این اپلیکیشن که پیوستن به آن تنها از طریق دعوتنامه امکان‌پذیر است، در طی ماه‌های اخیر به محبوبیتی فراتر از تصور دست یافت و علی‌رغم آنکه هنوز کاربران اندروید از آن بی‌بهره‌اند، از آن به عنوان یکی از پرکاربردترین شبکه‌های اجتماعی در جهان یاد می‌شود.

اما به نظر می‌رسد که این انتظار دارندگان محصولات اندرویدی چندان طولانی نخواهد بود. فعلا زمانی دقیقی برای عرضه نسخه اندروید ‌کلاب‌‌‌ هاوس اعلام نشده و مشخص هم نیست که کاربران کدام کشورها در ابتدا امکان استفاده از آن را پیدا خواهند کرد.

اما شرکت Norton که مالک و شرکت مادر ‌کلاب‌‌‌ هاوس محسوب می‌شود، اخیرا اعلام کرد که نسخه آزمایشی اندروید این شبکه اجتماعی در اختیار برخی از تست‌کننده‌ها قرار گرفته است. در پست منتشر شده از سوی این شرکت، اطلاعاتی نیز درباره بروزرسانی‌های جدید برای ‌کلاب‌‌‌ هاوس ارائه شده است.

از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به ارائه پیشنهادهایی برای ترغیب شرکت‌کنندگان جدید به منظور دنبال کردن کلاب‌ها، پشتیبانی از ژست‌های حرکتی برای کمک به تشخیص فرد در حال صحبت و همچنین ارتقای عملکرد نوتیفیکیشن‌ها و پیشنهادها اشاره کرد.

‌کلاب‌‌‌ هاوس در اوایل سال جاری میلادی برای کاربران آی او اس عرضه شد. اپلیکیشنی که مبتنی بر مکالمات صوتی است و کاربران می‌توانند در اتاق‌هایی که از سوی میزبانان تشکیل می‌شوند، در خصوص موضوعات مختلف به بحث و گفت‌وگو بپردازند.

‌کلاب‌‌‌هاوس در همان ابتدا نظر بسیاری از چهره‌های سرشناس همچون ایلان ماسک، اوپرا وینفری و تیفانی هدیش  را به خود جلب کرد. در این بین اما، کاربران اندروید امکان استفاده از این برنامه را نداشتند و در نتیجه، دیگر شرکت‌ها به تولید اپلیکیشن‌های مشابه روی آوردند.

از جمله این اپلیکیشن‌ها می‌توان به Spaces متعلق به توییتر اشاره کرد. اما بعید به نظر می‌رسد که این سرویس توییتر و یا دیگر اپلیکیشن‌های مشابه که نمونه‌های آن در گوگل پلی استور کم نیستند، بتوانند نظر کاربران اندروید را به خود جلب کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا