تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

توییتر به دنبال اضافه کردن قابلیت پرداخت پول به دیگر کاربران این پلتفرم

چندی پیش در خبرها آمده بود که توییتر به دنبال اضافه کردن قابلیتی در پلتفرم خود است که امکان پرداخت پول به دیگر کاربران این شبکه اجتماعی را فراهم خواهد کرد. حال به نظر ‌می‌رسد که چیزی تا عرضه نهایی این ویژگی باقی نمانده است.

در همین رابطه، اخیرا جین مانچونگ (Jane Manchun) که در زمینه توسعه اپلیکیشن‌ها فعالیت دارد، تصاویری را منتشر و توضیحاتی را در خصوص نحوه عملکرد این قابلیت ارائه کرده است.

همانطور که مشاهده ‌می‌کنید، دکمه آبی‌رنگ جدیدی به قسمت پروفایل کاربران اضافه خواهد شد که با زدن روی این دکمه، گزینه‌های مختلفی برای ارسال پول به روش‌هایی چون PayPal، Venmo، Patreon و غیره نمایش داده ‌می‌شود.

این توسعه‌دهنده در ماه مارس نیز شواهدی مبنی بر تصمیم توییتر برای اضافه کردن قابلیتی تقریبا مشابه به نام Tip Jar را به سرویس Spaces خود منتشر کرده بود. این سرویس به مانند اپلیکیشن کلاب‌هاوس عمل ‌می‌کند و اتاق‌هایی را برای گفت‌وگو در اختیار کاربران قرار ‌می‌دهد.

ناگفته نماند که کلاب‌هاوس نیز در ماه مارس امسال، سیستم پرداخت مستقیم خود را به این اپلیکیشن اضافه کرد. در تصویر زیر نیز قابلیت پرداخت پول در پروفایل کاربران به رنگ مشکی و نه آبی مشاهده ‌می‌شود. همچنین طراحی توییتر برای قابلیت SuperFollows را نیز نشان ‌می‌دهد که با کمک آن، کاربران ‌می‌توانند در ازای پرداخت پول، به محتواهای اختصاصی دسترسی داشته باشند.

توییتر به دنبال اضافه کردن قابلیت پرداخت پول

توییتر به دنبال اضافه کردن قابلیت پرداخت پول

توییتر هنوز به صورت رسمی، قابلیت پرداخت پول را معرفی نکرده و هیچ توضیحی را در این خصوص ارائه نداده است. بنابراین، مشخص نیست که آیا این ویژگی در نهایت به عرضه عمو‌می‌خواهد رسید یا خیر. حال اگر چنین اتفاقی هم بیفتد، باید دید که چه محدودیت‌هایی در پرداخت پول و استفاده از این قابلیت وجود خواهد داشت.

توییتر به دنبال اضافه کردن قابلیت پرداخت پول

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا