تکنولوژیفضا

هلیکوپتر مریخی ناسا آماده پرواز در سیاره سرخ

هلیپکوپتر Ingenuity ناسا اکنون آماده پرواز در سیاره سرخ و یک تاریخ‌سازی بزرگ است.

محققان مرکز Jet Propulsion Laboratory ناسا که طراحی و ساخت این هلیکوپتر را بر عهده داشته‌اند، اعلام کردند که بررسی‌ها‌ی نهایی روی سیستم این هلیکوپتر که از قابلیت ارتباط و یکپارچه شدن با مریخ‌نور Perseverance برخوردار است، اخیرا به پایان رسیده است.

این محققان رسما از آماده بودن هلیکوپتر Ingenuity برای پرواز بر فراز سیاره مریخ و ثبت یک دستاورد تاریخی دیگر خبر داده‌اند. تیموتی کانهام، از محققان مرکز JPL در این رابطه گفت که اکنون مهندسان ناسا در حال پیدا کردن یک محل مناسب برای در مریخ برای فرود این هلیکوپتر هستند.

این تیم در حال حاضر به دنبال راهکارهایی به منظور رهاکردن بی‌خطر هلیکوپتر و سیستم‌ها‌ی مرتبط با آن در سطح سیاره مریخ است تا از خطرات احتمالی ناشی از برخورد با صخره‌ها‌ و دیگر تهدیدها در امان بمانند. گفته می‌شود که پس از فرود Ingenuity در این سیاره، حدود یک هفته طول خواهد کشید تا بتوان از این هلیکوپتر استفاده کرد.

قرار است پس از گذشت 60 روز از فرود کاوشگر Perseverance در سیاره سرخ، هلیکوپتر مریخی ناسا نیز در این سیاره به پرواز درآید. این هلیکوپتر انرژی خود را از طریق نور خورشید تامین می‌کند و برای این منظور، از پنل‌ها‌ی خورشیدی که روی آن نصب شده، بهره می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا