اپل

رویداد WWDC 2021 اپل آنلاین برگزار می‌شود

بعد از اعلام همه‌گیری کرونا و آغاز یک قرنطینه جهانی در سال 2020، اپل برای اولین بار در تاریخ، کنفرانس توسعه‌دهندگان خود موسوم به WWDC را به صورت آنلاین برگزار کرد.

مراس‌می‌که طی آن، توسعه‌دهندگان از سراسر جهان ‌می‌توانستند بدون نیاز به جابجایی فیزیکی، در آن شرکت کرده و در جریان آخرین تحولات و پیشرفت‌ها قرار گیرند. در واقع، کنفرانس دیجیتال WWDC یک تجربه موفق بود و اپل توانست جلسات و تما‌می‌رویدادهای خود را به صورت مجازی برگزار کند.

البته این شیوه، تنها به کنفرانس WWDC محدود نشد و اهالی کوپرتینو تما‌می‌رویدادهای خود را تا پایان سال به صورت آنلاین از علاقه‌مندان میزبانی کردند. در سال گذشته، علاوه بر اپل، بسیاری از برگزارکنندگان رویدادهای فناوری نیز به ناچار، کنفرانس‌های خود را کنسل کردند که از جمله آن‌ها ‌می‌توان به E3 و NAB اشاره کرد.

اگرچه اکنون واکسن کرونا تولید شده و توسط چندین شرکت و کشور مختلف در جهان در حال تزریق به مردم جهان است، اما بعید به نظر ‌می‌رسد که این روال، راه را برای برگزاری حضوری رویداد اپل در ماه ژوئن 2021 هموار کند.

حال طبق آخرین گزارش‌ها، علاوه بر WWDC 2021 رویدادهای E3، Anime Expo و San Diego Comic Con در سال جاری میلادی به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. همانطور که اشاره شد، رویداد اپل و کنفرانس E3 در در ماه ژوئن و Comic Con و Anime Expo در ماه ژوئیه برگزار خواهد شد.

برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان اپل به صورت آنلاین، مزیت‌های خاص به خود را دارد. برای مثال، دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های بلیت و اقامت در لس انجلس نخواهد بود که این مسئله ‌می‌تواند در شرایط این روزهای جهان که وضعیت اقتصاد تعریف چندانی ندارد، به نفع شرکت‌کنندگان باشد.

ناگفته نماند که اپل هنوز به صورت رس‌می‌برگزاری آنلاین WWDC 2021 را اعلام نکرده اما به گفته اغلب تحلیلگران و با توجه به وضعیت فعلی جهان، بعید به نظر ‌می‌رسد که اپل تصمیم متفاوتی اتخاذ کند.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا