بیل گیتسشبکه‌های اجتماعیمتا

بیل گیتس: ترامپ را به فیسبوک بازگردانید

بیل گیتس، مدیرعامل مایکروسافت طی گفت‌وگویی با شبکه CNBC اعلام کرد که باید محدودیت حضور ترامپ در فیسبوک برداشته و اجازه بازگشت وی به این شبکه اجتماعی داده شود.

گیتس در گفت‌وگو با راس سورکین، مجری برنامه Squawk Box شبکه CNBC اعلام کرد که باید به ترامپ اجازه داد تا دوباره در شبکه‌های اجتماعی حضور یابد. در ماه ژانویه امسال بود که فیسبوک، اکانت دونالد ترامپ را به طور موقت در پلتفرم خود مسدود کرد.

تصمیمی‌که در پی سوءاستفاده ترامپ از این شبکه اجتماعی برای ترویج خشونت و ترغیب هوادارانش برای هجوم به ساختمان کنگره اتخاذ شد. اگرچه در ابتدا گفته می‌شد که این ممنوعیت تنها تا پایان دوره ریاست جمهوری وی ادامه خواهد داشت اما هنوز این اتفاق نیفتاده و اکانت رئیس جمهور سابق آمریکا همچنان مسدود است.

توییتر نیز چند ساعت پس از شروع آشوب‌ها در آمریکا و حمله به کنگره، اکانت ترامپ را به طور دائم مسدود کرد تا بنابر آنچه اعلام کرده، مانع از گسترش بیشتر خشونت‌ها شود. توییتر حتی اعلام کرد که دیگر این اکانت را بازیابی نخواهد کرد؛ حتی اگر او دوباره به کاخ سفید بازگردد.

گیتس اما در این مصاحبه، صحبت‌های ترامپ در خصوص وقوع تقلب و دزدی در انتخابات بدون ارائه هیچگونه شواهد و مدارکی را سخنانی کاملا اشتباه توصیف کرد. با این حال، او اعلام کرد که فیسبوک راهی را برای بازگشت دوباره ترامپ به این شبکه اجتماعی پیدا خواهد کرد و در صورت انتشار پست‌های مناسب توسط وی، آن‌ها را برچسب‌گذاری خواهد کرد.

این سخنان از سوی گیتس در حالی مطرح شد که او در طی سال‌های اخیر، از جمله منتقدان ترامپ و دولت وی در مواجهه با ویروس کرونا بود. او تابستان گذشته در مصاحبه‌ای گفته بود ترامپ در نحوه مقابله با این ویروس اشتباهات جدی را مرتکب شد و از رویکرد ترامپ در سیاسی کردن این ویروس بسیار انتقاد کرد.

 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا