تکنولوژی

 Airbnb حساب آشوب­‌گران کنگره آمریکا را مسدود می­‌کند

این اقدام برای جلوگیری از حضور احتمالی این افراد در مراسم تحلیف جو بایدن خواهد بود

حدود 8 روز پیش از مراسم تحلیف رییس جمهور جدید ایالات متحده، پلتفرم Airbnb در حال انجام اقداماتی برای جلوگیری از حضور حمله کنندگان به کنگره آمریکا و افراد مرتبط با آن‌ها است. این افراد شامل کسانی که در شورش 6 ژانویه در پایتخت شرکت داشته­‌اند و همچنین کسانی که با گروه­‌های آشوب­گر در ارتباط بوده­‌اند می‌شود.

قبل از هر چیز Airbnb  حساب کسانی را که در آشوب چهارشنبه گذشته شرکت داشته‌­اند مسدود خواهد کرد. این شرکت بعنوان بخشی از طرح ایمنی پایتخت برای هفته آینده اعلام کرده هر زمان که دخالت کسی در شورش را چه از طریق رسانه‌ها چه از طریق قانون شناسایی کند، حساب کاربری او را در پلتفرم Airbnb مسدود خواهد کرد.

علاوه بر این، Airbnb در حال بررسی رزروها در منطقه متروپولیتن واشنگتن است و در صورت شناسایی افراد مرتبط با آشوب، رزرو آن­ها را لغو و حساب مربوطه را به حالت تعلیق در می‌­آورد.

قوانین و افداماتی که airbnb امروز آن‌ها را اعلام کرد، در واقع بر اساس افداماتی هستند که این شرکت در سال 2017 در جریان خشونت‌های شارلوتسویل انجام داده بود.

ظاهرا Airbnb قصد دارد اقداماتی مشابه دیگر شرکت های فناوری را که موضع سخت‌تری در برابر افراط گرایان پس از خشونت های هفته گذشته اتخاذ کرده اند دنبال می‌کند.

از همه مهمتر، اپل، گوگل و آمازون، اپلیکیشن پارلر را که پیام رسانی برای برنامه‌­ریزی و هماهنگی آشوب طرفداران ترامپ بود، به حالت تعلیق درآوردند.

مترجم: الهه دمیرچی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا