اپل

گوشی تاشوی آیفون احتمالا سال ۲۰۲۲ عرضه می‌شود

هر چند وقت یک‌بار شایعاتی در خصوص تصمیم اپل برای طراحی و تولید آیفونی مجهز به نمایشگر تاشو به گوش می‌رسد و حالا به نظر می‌رسد که این شرکت در حال برداشتن گام‌های بزرگی برای تحقق این شایعات است.

طبق گزارشی که اخیرا در وب‌سایت Economic Daily News منتشر شده، اپل در حال کار روی نمونه اولیه یک آیفون تاشو است که احتمالا در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه خواهد شد. این شرکت به‌تازگی از دو تامین‌کننده خود به نام‌های فاکسکان و نیپون درخواست کرده تا نمونه‌هایی از نمایشگری تاشو را برای گوشی‌های آیفون تولید کنند تا این شرکت بتواند مقاومت و کارایی آن را مورد ارزیابی قرار دهد.

منابع نزدیک به این دو شرکت تامین‌کننده قطعات اپل اعلام کردند که اپل سعی دارد تا از فناوری پیشرفته‌ای در نمایشگرهای تاشوی خود که احتمالا OLED یا میکرو OLED خواهد بود، استفاده کند که بتواند از مقاومت کافی در برابر ۱۰۰ هزار بار تاشدن برخوردار باشند.

برای درک بهتر این عدد باید گفت که اغلب لولاهایی که در لپتاپ‌ها به کار گرفته می‌شوند، می‌توانند بین ۲۰ تا ۳۰ هزار بار تاشدن را تحمل کنند. البته مدل‌های پیشرفته‌تر می‌توانند تا ۵۰ هزار بار تاشدن را نیز تاب بیاورند.

اما نمایشگر یک گوشی هوشمند همانند مدل‌های آیفون که کاربر مدام در طول روز از آن استفاده و آن را باز و بسته می‌کند، می‌بایست از مقاومت به مراتب بالاتری در مقایسه با لپتاپ برخوردار باشد. از این رو، تولیدکنندگان باید توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشند.

گزارش اخیر با آنچه در ماه سپتامبر در خصوص آیفون‌های تاشوی اپل منتشر شده بود، مطابقت دارد. در خبر مذکور آمده بود که اپل به سامسونگ سفارش داد تا نمایشگرهای تاشو در «تعداد زیاد» را برای ارزیابی کیفیت آن‌ها تولید کند. گفته شده که این نمایشگرها در طی یک سال تولید خواهد شد و در اختیار اپل قرار خواهند گرفت.

چند ماه پیش نیز، جان پراسر، یکی از افشاگران اطلاعات گوشی‌های هوشمند، تصویری را منتشر کرد که در آن به جای نمایشگر تاشو، از دو پنل نمایشگر به طور مجزا استفاده خواهد کرد. اما طبق اطلاعاتی که اخیرا منتشر شده، اپل چنین قصدی ندارد و به دنبال عرضه یک آیفون مجهز به نمایشگر تاشو است.

به نظر می‌رسد که این تاخیر و وسواس بیش از حد اپل در تولید و عرضه یک آیفون تاشو به بازار به این دلیل است که این شرکت نمی‌خواهد به سرنوشت و مشکلاتی که بعد از عرضه گوشی تاشوی گلکسی فولد برای سامسونگ رقم خورد، دچار شود.

در واقع، اپل همواره چنین رویکردی را در قبال عرضه محصولات جدید خود اتخاذ می‌کند و کمتر پیش آمده که این شرکت جزو اولین‌ها باشد و ترجیح می‌دهد تا دیگران پیشگام باشند و از اشتباهات آن‌ها درس بگیرد.

منبع
iDropnews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا