ایران

آذری جهرمی: فیلترشکن عامل اصلی پایین بودن کیفیت اینترنت

پایین بودن کیفیت اینترنت بحث اصلی بسیاری از کاربران است و گزارش جدید وزارت ارتباطات هم مهر تاییدی بر ادعای کاربران بود.

به گفته محمدجواد آذری جهرمی شاخص‌های کیفی عمومی اینترنت کشور نشان می‌دهد شرایط شبکه در بسیاری از نقاط مطلوب و در چند استان، پایین‌تر از انتظار است.

او با بیان این‌که عدم مطلوبیت در برخی نقاط تراکم پایین سایت‌های آنتن‌دهی است، افزود: شبکه مخابرات ایران ظرفیت انتقال مناسب را برای اپراتورها فراهم نمی‌کند تا آن‌ها بتوانند خدمات مناسبی به کاربران خود در نقاط مختلف کشور ارائه دهند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه مشکل اصلی کیفیت پایین اینترنت مربوط به فیلترینگ است، گفت: زمانی که مشکلات مربوط به کیفیت اینترنت به ما گزارش می‌شود و آن را بررسی می‌کنیم، متوجه می‌شویم مشکل اصلی فیلترینگ و اثر سویی است که این اتفاق بر تجربه کاربری می‌گذارد.

وی ادامه داد: روشن کردن فیلترشکن‌ها باعث می‌شود استفاده از سرویس‌های داخلی علاوه بر هزینه زیاد با کندی روبه‌رو شود. همین مسئله کیفیت اینترنت را خراب می‌کند. عمده شکایتی که از کندی ارتباط به ما ارسال می‌شود ناشی از تاثیر سو فیلترینگ بر کیفیت اینترنت است.
آذری جهرمی افزود: در برخی از استان‌ها مانند مناطقی از کرمان و سیستان بلوچستان، به دلیل محدود بودن ظرفیت انتقال مخابرات، با کندی اینترنت روبه‌رو هستیم. این افت کیفیت در مناطقی از استان تهران هم گزارش می‌شود که دلیل آن بیشتر به عدم اجازه شهروندان و شهرداری برای احداث سایت توسط اپراتورها برمی‌گردد. مناطقی از تهران به دلیل متراکم بودن نیاز به احداث سایت بیشتر دارند، اما عدم صدور مجوز برای احداث سایت، کیفیت اینترنت را با چالش روبه‌رو می‌کند. هنوز برای این مسئله راه‌حلی اندیشیده نشده است.

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. والا من سایت معمولی رو با مرورگر معمول باز می کنم نیم ساعت طول می کشه ولی وقتی با فیلتر شکن باز می کنم به آنی باز میشه نمی دونم این منطقش چیه لطفا اول فیلترهارو درست کالیبره کنین تا سایت معمولی اینقدر دردسر نداشته باشه بعد برین سراغ فیلتر شکن من که برام مشخص هست کدام سریعتر سایتا رو باز می کنه شما رو نمیدونم اطلاعاتتون رو از کجا میارین که برعکس هست.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا