تکنولوژی

استفاده از گرگ‌های رباتیک برای جلوگیری از حمله خرس‌ها به انسان + ویدیو

حمله حیوانات به انسان‌ها تازگی ندارد و این مسئله بیشتر برای شهرهایی که در نزدیکی جنگل‌ها و یا زیستگاه حیوانات وحشی واقع شده‌اند، بیشتر به چشم می‌آید.

ساکنان شهر تاکیوانای ژاپن نیز که همواره مورد حمله خرس‌ها قرار می‌گیرند، اخیرا و در اقدامی‌به منظور جلوگیری از بروز این حملات، از ربات‌های در شکل گرگ برای این منظور کمک می‌گیرند. این ربات یا بهتر بگوییم گرگ رباتیک، تحت عنوان Monster Wolf شناخته می‌شود و برای ترساندن خرس‌ها استفاده می‌شوند.

طبق آخرین اطلاعات، در سال 2019 بالغ بر 157 مورد حمله گرگ به ساکنان این شهر گزارش شده که بعد از نصب و قرار دادن این ربات، تعداد حملات خرس‌ها به اهالی تاکیکاوا به صفر رسیده است. به گفته محققان، حملات خرس‌های سیاه در این منطقه بیشتر به دلیل کمبود غذا در زیستگاه‌های آن‌ها اتفاق می‌افتد.

خرس‌ها اغلب وابستگی شدیدی به درخت‌های بلوط دارند تا با استفاده از میوه این درخت‌ها بتوانند انرژی مورد نیاز برای خواب زمستانی خود را ذخیره کنند. اما از بین رفتن این درختان و نبود این منبع غذایی، پای خرس‌ها را به شهرها باز کرده است.

در واقع، قطع بی‌رویه درختان و گسترش شهرنشینی‌ها و در نتیجه، از بین رفتن پوشش جنگلی سبب شده تا مرزهای میان زیستگاه‌های این حیوانات با انسان‌ها به حداقل برسد و همین مسئله، مشکلاتی را برای این گونه‌های جانوری به وجود آورده است.

همانطور که در ویدیوی زیر مشاهده می‌کنید، این گرگ‌های رباتیک با ایجاد صداهایی بلند موجب ترساندن خرس‌ها و مانع از نزدیک شدن آن‌ها به مناطق مسکونی می‌شوند.

منبع
ورج

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا