خودروخودرو الکتریکی

تسلا مدل 3 به عنوان اولین تاکسی زرد الکتریکی وارد نیویورک شد

تسلا مدل 3 توانست به عنوان اولین خودروی الکتریکی تاکسی زرد وارد خیابان‌های نیویورک آمریکا شود.

این اتفاق در حالی افتاد که تسلا در اکتبر سال گذشته توانست مجوز استفاده از خودروی الکتریکی مدل 3 خود را به عنوان تاکسی مجهز به کابین زردرنگ یا همان تاکسی زرد را از کمیسیون «تاکسی و لیموزین نیویورک» (TLC) اخذ کند. این کمیسیون مسئولیت نظارت بر ناوگان تاکسی‌های زرد شهر نیویورک را بر عهده دارد.

حال پس از گذشت تقریبا یک سال، تسلا مدل 3 با پوششی زردرنگ به خیابان‌های نیویورک راه یافته و در ابتدا قرار است که بیش از 3 هزار دستگاه از این خودرو در این شهر مورد استفاده قرار گیرد. در تصویر بالا که توسط یکی از کاربران به نام آلبرت لی ثبت شده، تسلا مدل 3 تاکسی زرد را در شهر منهتن و در نزدیکی فروشگاه تسلا نشان می‌دهد.

محبوبیت خودروهای الکتریکی تسلا در کشورهای مختلف در حال افزایش است و این محبوبیت به کشورهای اروپایی نیز رسیده است. هلند از جمله کشور‌هایی است که از خودروهای تسلا به عنوان تاکسی فرودگاه آمستردام استفاده می‌کند. البته این خودروها در آمریکای شمالی کمتر به عنوان تاکسی استفاده می‌شوند اما شواهد نشان می‌دهد که این رویه در آینده نزدیک تغییر خواهد کرد.

گفتنی است صنعت حمل‌ونقل در این روزها که جهان نگران آلودگی‌های ناشی از به کارگیری گسترده خودروهایی با سوخت‌های فسیلی است، راهی جز توسل به خودروهایی با سوخت‌های پاک و تجدیدپذیر همانند مدل‌های الکتریکی ندارد و قطعا در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد ورود و حضور گسترده خودروهای الکتریکی در خیابان‌ها خواهیم بود.

منبع
Electrek

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا