اپلچگونه

چگونه از ویژگی «حالت شب» در آیفون 12 پرو برای عکاسی پرتره استفاده کنیم؟

اپل امسال در هر چهار گوشی جدید آیفون 12، آیفون 12 مینی، آیفون 12 پرو و آیفون 12 مکس قابلیتی به نام حالت شب (Night Mode) را اضافه کرده که امکان ثبت عکس‌های باکیفیت‌تری را در محیط‌هایی با نور کم و یا حتی شب‌ها برای کاربران فراهم کند.

حالت شب برای اولین بار در گوشی‌های سری آیفون 11 معرفی شد اما استفاده از آن تنها با دوربین پشتی دستگاه امکان‌پذیر بود. اما در آیفون 12، اپل این ویژگی را بیش از پیش توسعه داده و کاربران آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس ‌می‌توانند با بهره‌گیری از قابلیت‌های اسکنر لیدار، عکس‌های پرتره حرفه‌ای را با استفاده از ویژگی حالت شب ثبت کنند.

حالت پرتره از طرفداران بیشماری برخوردار است و ‌می‌تواند با استفاده از افکت عمق میدان که تحت عنوان بوکه شناخته ‌می‌شود، تصاویری کم‌نظیری را برای دارندگان گوشی‌های جدید اپل به ارمغان آورد. حال با اضافه شدن حالت شب، آیفون 12 پرو این امکان را پیدا کرده تا به صورت خودکار، نور عکس‌های پرتره را ارتقا دهد و تعادلی را میان نور و عناصر تاریک موجود در عکس ایجاد کند.

نحوه عکاسی پرتره با حالت شب در گوشی‌های آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس:

 • اپلیکیشن دوربین گوشی را اجرا کنید
 • در قسمت پایینی منظره‌یاب (ویوفایندر)، پرتره را انتخاب کنید
 • اگر آیکون فلش را به رنگ زرد مشاهده ‌می‌کنید، روی آن تپ کنید تا خاموش شود
 • گزینه حالت شب (Night Mode) را که در قسمت بالایی صفحه قرار دارد و شبیه به یک حلال ماه است، پیدا کنید. اگر نور محیط کم باشد، حالت شب به صورت خودکار فعال ‌می‌شود و به رنگ زرد در‌می‌آید. اما اگر فعال نشد و شما احساس ‌می‌کنید که ‌می‌بایست فعال شود، روی آن تپ کنید. اگر حالت شب را اصلا ن‌می‌بینید، یعنی نور به اندازه کافی وجود دارد و ن‌می‌توانید از آن استفاده کنید

 • اگر حالت شب را به صورت دستی فعال کنید، ‌می‌توانید با جابجایی اسلایدری که در قسمت بالایی شاتر دوربین قرار دارد، تغییراتی را اعمال کنید. اما اگر خودکار فعال شده باشد، ‌می‌توانید روی آیکون ماه تپ کنید و از طریق دیال افقی، نوردهی را تنظیم کنید
 • بعد از اتمام این فرآیند، دکمه شاتر را فشار داده و گوشی خود را ثابت نگه دارید تا عکس پرتره شما به بهترین شکل ثبت شود

به لطف استفاده از ژیروسکوپ در آیفون 12 پرو، قابلیت حالت شب ‌می‌تواند به صورت خودکار این موضوع را تشخیص دهد و زمان بیشتری را برای ثبت عکس پرتره بهتر اختصاص دهد و جزییات بیشتری را در محیط‌هایی با نور کم جذب کند.

با این حال، در زمانی که گوشی را با دست خود نگه داشته‌اید، زمان انتظار برای ثبت عکس پرتره بین یک تا سه ثانیه است اما ‌می‌توان به صورت دستی، این زمان را تا 10 ثانیه افزایش داد. همچنین در صورت استفاده از سه پایه نیز ‌می‌توان تا 30 ثانیه، زمان انتظار برای ثبت جزییات و نور بیشتر در عکس‌های پرتره را ارتقا اد.

چگونه از ویژگی «حالت شب» در آیفون 12 پرو برای عکاسی پرتره استفاده کنیم؟

منبع
Macrumors

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. ویندوز 11 در مک M1 و M2 به لطف Parallels Desktop 18 قابل استفاده است
  مجله علمی و آموزشی گارچ – علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، خبری، هنری، اخبار صنعت وتکنولوژی

  گوگل با آزمایش «سیگنال‌های کوچک»، سخت افزارهای رایانش محیطی را به نمایش گذاشت

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا