اپل

آیفون ۱۲ به مودم 5G X55 شرکت کوالکام مجهز است

طبق اطلاعاتی که اخیرا از کالبدشکافی آیفون ۱۲ به دست آمده، اپل در این گوشی جدید از مودم ۵G ایکس ۵۵ شرکت کوالکام استفاده کرده است.

این اطلاعات و تصاویر مربوط به کالبدشکافی آیفون ۱۲ در حالی در رسانه‌های چینی منتشر شده که قرار است این گوشی از امروز یعنی ۲۳ اکتبر به دست خریداران برسد. با این حال، ویدیوی منتشر شده در شبکه اجتماعی ویبو چین نشان می‌دهد که آیفون ۱۲ به مدار منطقی Lشکل مجهز شده و از مودم ۵G ایکس ۵۵ بهره می‌برد.

این اطلاعات با آنچه پیشتر در خصوص آیفون‌های ۱۲ منتشر و ادعا شده بود که اپل از نسل دوم موردم‌های ۵G کوالکام در گوشی‌های خود استفاده خواهد کرد، مطابقت دارد. با این حال، کوالکام مودم جدیدتری به نام ایکس ۶۰ را نیز در سبد محصولات خود دارد که با توجه به رونمایی آن در ماه‌های اخیر، اپل نتوانست از آن در دل آیفون‌های ۲۰۲۰ خود استفاده کند.

تمامی‌چهار مدل آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس از فرکانس sub-6GHz ۵G و mmWave در آمریکا پشتیبانی می‌کنند. استفاده از مودم‌های ۵G کوالکام در آیفون ۱۲ در حالی رقم خورد که دعوایی حقوق میان اپل و این شرکت در سال ۲۰۱۹ بر سر استفاده از چیپ‌های ۵G کوالکام در گوشی‌های آیفون وجود داشت.

اگرچه اپل در نهایت از تراشه‌های شرکت اینتل در مدل‌های آیفون ۱۱ خود استفاده کرد، امااینتل توانایی عرضه چیپ‌های ۵G را نداشت و در نهایت از چیپ‌های کوالکام استفاده شد. حال اگر اتفاق خاصی پیش نیاید، اپل در سال آینده و در مدل‌های آیفون ۱۳ از مودم‌های ۵G ایکس ۶۰ استفاده خواهد کرد. این مودم‌ها از مصرف باتری کمتر، ابعاد کوچک‌تر و ارتباط بهتری بهره می‌برند.

اپل پیشتر از تصمیم خود برای عقد قرارداد همکاری با کوالکام برای استفاده از چیپ‌های این شرکت تا سال ۲۰۲۴ خبر داده بود.

آیفون 12 به مودم 5G X55 شرکت کوالکام مجهز استآیفون 12 به مودم 5G X55 شرکت کوالکام مجهز است

 

منبع
Appleinsider

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا