هواوی

هوآوی در حال توسعه‌ی سنسور اثر انگشتی است که در تمام سطح صفحه‌نمایش کار می‌کند

هوآوی هفته‌ گذشته تایید کرد که مشغول کار روی فناوری تشخیص هویت با استفاده از سنسور اثر انگشت است، تا در تمام سطح نمایشگر پاسخ‌گو باشد. این فناوری به کاربر اجازه می‌دهد برای باز کردن قفل گوشی یا برنامه‌های خاص، هر جایی از نمایشگر را لمس کند. شرکت هوآوی جزئیات بیشتری را درباره‌ این فناوری در اختیار وب‌سایت Android Authority قرار داده است.

فناوری تشخیص هویت با استفاده از سنسور اثر انگشتِ فعال در تمام سطح نمایشگر، به تعبیه شدن سنسورهای متعدد زیر نمایشگر نیاز دارد. این کار، طراحی گوشی‌های هوشمند در حال تولید را پیچیده‌تر می‌کند. علاوه بر این، چندین برند تولیدکننده‌ گوشی موبایل در حال کار روی فناوری دوربین سلفی درون نمایشگر هستند که در آن، دوربین جلویی گوشی هم زیر نمایشگر قرار می‌گیرد. با این حساب، آیا ممکن است در آینده شاهد یک گوشی موبایل از هوآوی باشیم که هر دوی این فناوری‌های پیشرو را یک‌جا داشته باشد؟

هوآوی در یک ایمیل به Android Authority گفت: «ما در حال کار هستیم تا این موضوع (سنسور اثر انگشت در تمام سطح نمایشگر) را به‌طور هم‌زمان با دوربین‌های سلفی درون نمایشگر، یک‌جا در اختیار داشته باشیم.»

فناوری پیچیده

یکی از چالش‌های قابل ذکر درباره‌ تشخیص هویت با استفاده از سنسور اثر انگشت در تمام سطح نمایشگر، این است که این فناوری به چندین سنسور بیومتریک (Biometric) نیاز دارد؛ در حالی که فناوری اثر انگشتی که در حال حاضر زیر نمایشگر گوشی‌های هوشمند قرار می‌گیرد، تنها از یک سنسور استفاده می‌کند. با این حال، هوآوی اعلام کرده که در حال کار روی «کم کردن هزینه‌ی سنسورها» است و این کار، بخشی از تلاش هوآوی برای آوردن فناوری نام‌برده در سریع‌ترین زمان ممکن به بازار محسوب می‌شود.

هوآوی در حال توسعه‌ی سنسور اثر انگشتی است که در تمام سطح صفحه‌نمایش کار می‌کند

افزایش مصرف باتری

استفاده از چندین سنسور تشخیص اثر انگشت، در تئوری به این معنی است که مصرف توان الکتریکی گوشی هم افزایش پیدا خواهد کرد. اما هوآوی در حال تلاش برای برگرداندن بخشی از آن توان مصرفی است و قصد دارد از فناوری یادگیری ماشین (Machine Learning) استفاده کند تا تنها آن بخشی از نمایشگر که با انگشت در تماس است، توانایی استفاده از توان الکتریکی را داشته باشد.به جای اینکه تمام نمایشگر برای فعال شدن انرژی الکتریکی مورد نیاز برای فناوری تشخیص اثر انگشت روشن شود، تنها آن بخشی که مورد نیاز است فعال شود.

این شرکت یک زمان‌بندی بسیار تخمینی داده تا بدانیم چه‌زمانی می‌توان انتظار رونمایی از این فناوری را داشته باشیم. به گفته هوآوی این فناوری بین یک تا دو نسل آینده به بازار [گوشی‌های هوشمند] می‌آید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا