تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

گزارش تیک تاک از تعداد کاربران جهانی این اپلیکیشن منتشر شد

اگرچه تیک تاک در این روزها تحت فشارهای زیادی از سوی دولت آمریکا قرار دارد و تحریم این اپلیکیشن در آمریکا طی چند هفته آتی دور از ذهن نیست، اما این اپلیکیشن ساعاتی پیش و برای اولین بار گزارشی را در خصوص کاربران فعال ماهانه خود در آمریکا و جهان منتشر کرد.

تیک تاک اعلام کرد از ماه ژانویه 2018، میزان کاربران فعال ماهانه این اپلیکیشن با رشدی 800 درصدی همراه بوده است. در آن زمان، حدود 11 میلیون کاربر آمریکایی از این اپلیکیشن استفاده می‌کردند اما بعد از گذشت حدود یک سال، این عدد به 27 میلیون رسید.

طبق این گزارش، تا ماه ژوئن 2020 یعنی دورانی که جهان درگیر همه‌گیری ویروس کرونا بود و بسیاری از کشورهای در قرنطینه به سر می‌بردند، تعداد کاربران فعال ماهانه تیک تاک در آمریکا از مرز 91 میلیون کاربر عبور کرد.

اما اکنون بالغ بر 100 میلیون آمریکایی به صورت فعال و ماهانه جزو کاربران این اپلیکیشن هستند. این شرکت همچنین در گزارش خود نوشت که روزانه افزون بر 50 میلیون آمریکایی از تیک تاک برای اشتراک ویدیوهای کوتاه استفاده می‌کنند.

در تعداد کاربران جهانی نیز تیک تاک، رشد تقریبا مشابهی را تجربه کرد. به گفته این شرکت، در ماه ژانویه 2018 حدود 55 میلیون کاربر از این اپلیکینش استفاده می‌کردند که این عدد تا ماه دسامبر 2018 به بیش از 271 میلیون کاربر و تا ماه دسامبر 2019 به 507 میلیون کاربر رسید.

در ماه جاری میلادی اما تعداد دانلود تیک تاک در جهان از مرز 2 میلیارد بار عبور کرد و طبق گزارش‌ها، تا پایان ماه ژوئیه حدود 700 میلیون کاربر فعال ماهانه از این اپلیکیشن استفاده می‌کردند.

چند وقتی است که فعالیت تیک تاک در آمریکا و جلب توجه کاربران آمریکایی، نگرانی‌هایی را برای دولت ترامپ بوجود آورده، چرا که شرکت مادر تیک تاک یعنی بایت‌دنس در کشور چین واقع شده و همین باعث شده تا مسائلی همچون تهدیدات امنیتی بر سر زبان‌ها بیفتد.

تیک تاک نیز در واکنش به این موضوع اخیرا اعلام کرد که آمریکا هیچ شواهدی دال بر قرار گرفتن اطلاعات کاربران آمریکایی در اختیار دولت چین ندارد.

منبع
CNBC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا