اپل

آیا اپل به دنبال خرید اپلیکیشن تیک تاک است؟

چندی پیش در خبرها آمده بود که شرکت اپل چراغ سبزی را برای خرید اپلیکیشن محبوب تیک تاک نشان داده است. شبکه اجتماعی ویدیومحور که روز به روز بر تعداد کاربران آن اضافه می‌شود و حتی به چالشی بزرگ برای بسیاری از بزرگان دنیای تکنولوژی تبدیل شده است.

اما به نظر این خبر تنها در حد یک شایعه بوده چراکه اپل به تازگی صراحتا هرگونه گفت‌وگو و آمادگی برای خرید این اپلیکیشن را رد کرد. این گزارش‌ها در حالی مطرح می‌شود که اخیرا ترامپ اعلام کرد که با صدور فرمانی اجرایی، تیک تاک را در آمریکا مسدود خواهد کرد و همین مساله باعث شد تا زمزمه‌هایی مبنی بر فروش بخش آمریکای تیک تاک به برخی از شرکت‌ها بر سر زبان‌ها بیفتد.

در ابتدا از مایکروسافت به عنوان یکی از شرکت‌های خریدار نام برده شد و طولی نکشید که وب‌سایت Axion با انتشار به نقل از منابع مطلع، مدعی شد که اپل نسبت به خرید تیک تاک از بایت دنس (شرکت مادر این اپلیکیشن) ابراز علاقه‌مندی کرده است.

طبق گزارش مذکور، اطلاعات این خبر از منابع مرتبط با شرکت اپل نبوده و احتمالا از افراد وابسته به تیک تاک یا رابط میان این دو شرکت بوده‌اند. با این حال، خرید تیک تاک نمی‌تواند برای اپل انتخاب خوبی باشد چراکه این شرکت را وارد حوزه‌ای می‌کند که اکنون در کانون تنش‌های میان آمریکا و چین قرار دارد.

گفته می‌شود که جدای از اپل و مایکروسافت، برخی از شرکت‌های خصوصی نیز به دنبال تصاحب بخش آمریکای تیک تاک هستند. هنوز اطلاعات دقیقی در این رابطه در دست نیست اما اگر تا 15 سپتامبر، عملیات‌های مربوط به کاربران آمریکایی این اپلیکیشن به یک شرکت آمریکایی واگذار نشود، تیک تاک در این کشور مسدود خواهد شد.

با این همه، سخنگوی اپل اخیرا در واکنش به گزارش مذکور اعلام کرد که هیچ مذاکره‌ای برای خرید تیک تاک صورت نگرفته و این شرکت علاقه‌ای به تصاحب بخش آمریکای این اپلیکیشن ندارد.

منبع
Appleinsider

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا