اپل

با ایموجی های جدید اپل آشنا شوید

اپل طبق روال سال‌های قبل، در تاریخ هفدهم ژوئیه که مصادف است با روز جهانی ایموجی، از چند ایموجی و مموجی جدید پرده برداشت.

به گفته اپل، این ایموجی‌ها و مموجی‌ها در اواخر سال جاری میلادی و به همراه آی او اس 14 در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت. هرکدام از این 13 ایموجی، جذابیت‌های خاص به خود دارند اما به نظر می‌رسد که ایموجی‌های مربوط به سگ آبی (Beaver) و پرنده دودو (Dodo) بیشتر از بقیه بتوانند نظر کاربران را به خود جلب کنند. در ادامه قصد داریم نگاهی دقیق‌تر به این 13 ایموجی جدی بیندازیم.

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، در این مجموعه ایموجی‌ها، پرنده دودو را می‌بینیم که کاربران احتمالا می‌توانند از آن برای نشان دادن طرز تفکر قدیمی‌نسبت به یک موضوع و یا بیان این مساله که یک فکر یا ایده پیشنهادی، منسوخ شده است، استفاده کنند. همچنین با توجه به لبخند و آرامش این پرنده نیز می‌توان از آن برای بیان حالت آرامش نیز استفاده کرد. البته نباید از درخشش چشم‌های این پرنده به سادگی عبور کرد و می‌توان از این ویژگی آن نیز در موقعیت‌های مختلف بهره برد.

ایموجی بعدی، سگ آبی است که از آن می‌توان بیشتر برای نشان دادن تصمیم جدی برای یک کار و روحیه سرسختی استفاده کرد. حالت نشتسن روی به جلوی این حیوان از آمادگی آن برای به پیش رفتن و پیشرفت خبر می‌دهد. از طرفی دیگر، می‌توان از این ایموجی برای تعریف کردن از کسی که کار خود را به بهترین شکل انجام می‌دهد، استفاده کرد.

نینجا، یکی دیگر از 13 ایموجی جدید اپل است که درواقع، بیشتر نشان‌دهنده بازی Clumsy Ninja است و چشم‌های درشت آن، از امیدوار بودن حکایت دارد. از این ایموجی بیشتر برای نشان دادن انجام دادن درست کارها با روش‌هایی نامتعارف استفاده خواهد شد.

ایموجی بعدی مربوط به Nesting Dolls است که به نام عروسک‌های تودرتو یا روسی شناخته می‌شود. این عروسک‌ها نشان‌دهنده خوشی و شادی‌های بهار هستند و برای نمایش عالی یا کامل بودن یک چیز مورد استافده قرار می‌گیرد.

سه اموجی دیگر در قالب سکه، بومرنگ و پیناتا طراحی شده‌اند. از سکه می‌توان برای نشان دادن درخواست اطلاعات پولی استفاده کرد و بومرنگ نیز بیشتر در مواقعی بکار می‌رود که کاربر می‌خواهد بگوید «می‌دانم که برمی‌گردی». و بالاخره پیناتا نیز برای بیان احساسات در خصوص یک اثر هنری زیبا و غیره می‌تواند بکار گرفته شود.

در این میان، سه ایموجی نیز به اعضای بدن انسان مربوط می‌شد که شامل قلب، ریه و دست ایتالیایی می‌شوند. در ساخت قلب و ریه از رنگ‌های زنده و شادی استفاده شده و زیبای بصری خاصی را به آن‌ها بخشیده است. استفاده از این ایموجی‌ها به خود کاربران بستگی دارد و موارد خاصی را نمی‌توان برای آن‌ها برشمرد.

سه ایموجی دیگر، چای حبابی، تامال (غذای سنتی آمریکای جنوبی) و نماد ترنسجندر نام دارند که هر کدام کاربردهای خاص به خود را دارند.

اپل همچنین از مموجی‌های جدیدی نیز پرده برداشت که در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

با ایموجی های جدید اپل آشنا شوید با ایموجی های جدید اپل آشنا شوید با ایموجی های جدید اپل آشنا شوید

منبع
Forbes

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. برای داشتن تمام ایموجی ها توی گوگل برنامه ی Character table رو نصب کنید توی اون تمام ایموجی ها فونت گوشی جدیدا روشون هست دیگه گوشیتون اون ایموجی رو مستطیلی نمی کنه! باید توی صفحات یونی کد کمی بگردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا