اپلسامسونگهواوی

افت بی‌سابقه فروش گوشی‌های هوشمند در پی همه‌گیری ویروس کرونا

همه‌گیری ویروس کرونا موجب شده تا بازار گوشی‌های هوشمند، بیشترین میزان افت فروش را در طی یک سه ماهه تجربه کند.

نتایج بررسی مراکز تحقیقاتی Counterpoint و Canalys، این افت فروش در بازارهای جهانی را برابر با 13 درصد عنوان کردند. شرکت Counterpoint، این کاهش فروش برای کشور چین را برابر با 27 درصد و Canalys نیز برابر با 18 درصد پیش‌بینی کردند.

این اعداد ارقام، به خوبی بیانگر اوضاع و شرایط بازار گوشی‌های هوشمند هستند. در واقع، برای اولین بار از سال 2014 میلادی تا به امروز است که میزان ارسال گوشی‌ها کمتر از 300 میلیون دستگاه عنوان شده است که در این میان، تقاضا برای خرید گوشی در چین از دیگر کشورها کمتر بوده است.

گروه تحقیقاتی Counterpoint طی بیانیه‌ای در این خصوص نوشت: در این سه ماهه جاری، ویروس کووید 19 در کشورهای زیادی از جهان گسترش یافت و بدنبال آن، محدودیت‌های سفت‌وسختی برای مردم در پی داشت. اینجا بود که اختلال از عرضه به سمت تقاضا حرکت کرد.

سامسونگ، هواوی و اپل بیشترین میزان افت فروش را در سه ماهه نخست سال 2020 تجربه کردند که در این میان، میزان کاهش فروش اپل به نسبت دو شرکت دیگر کمتر بود. هر دو شرکت Counterpoint و Canalys، از شیائومی‌به عنوان شرکت چهارم یاد کردند که افت فروش 10 درصدی را تجربه کرد.

افت بی‌سابقه فروش گوشی‌های هوشمند در پی همه‌گیری ویروس کرونا

بن استانتون، از تحلیلگران مرکز تحقیقاتی Canalys در این خصوص گفت: تقاضا برای خرید گوشی‌های جدید با کاهش چشمگیری همراه بوده است. در ماه فوریه، یعنی زمانی که ویروس کرونا سایه خود را بر کشور چین انداخته بود، تولیدکنندگان در پی تعطیلی کارخانه‌ها، نگران عدم تحویل به موقع محصولات خود بودند. اما در ماه مارس، وضعیت برعکس شد به نحوی که فرآیند تولید به روند عادی بازگشت اما نیمی‌از جهان خانه‌نشین شدند و فروش گوشی‌ها به شدت افت کرد.

به گفته محققان، کاربران این روزها در خریدهای با احتیاط بیشتری عمل می‌کنند و از خریدهای غیرضروری اجتناب می‌کنند که این مسئله در خصوص خرید گوشی‌های هوشمند نیز مشاهده شده است. با این رویه، چرخه تعویض گوشی‌ها احتمالا طولانی‌تر خواهد شد و کاربران مدت زمان بیشتری را با گوشی‌هایی که اکنون در اختیار دارند، کار می‌کنند.

منبع
ورج

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا