صنعت هواییویروس کرونا

توقف تولید هواپیمای بوئینگ 787 به دنبال شیوع کرونا

بوئینگ اعلام کرد که به دنبال دستور فرماندار کالیفرنیا مبنی بر توقف تعطیلی کسب‌وکارها در پی شیوع کرونا، تما‌‌می‌فعالیت‌‌های کارخانه تولید هواپیمای بوئینگ 787 خود را متوقف خواهد کرد.

این اقدام از هشتم آوریل یعنی تا ساعاتی دیگر اجرایی خواهد شد. برد زاباک، نایب رئیس برنامه تولید بوئینگ 787 با انتشار بیانیه‌ای در این رابطه نوشت: خود را متعهد به حفظ سلامت و امنیت کارکنان و همکاران خود ‌‌می‌دانیم. شیوع کرونا در کشور و تاثیرات سوء آن بر زنجیره تامین محصولاتمان مشهود است و قطعا این بیماری ضربه سنگینی به روند تولید هواپیمای 787 وارد خواهد آورد.

یوئینگ پیش از این نیز فعالیت کارخانه خود در شهر سیاتل آمریکا را بدلیل گسترش کرونا و نگرانی‌‌ها از ابتلا به این ویروس، تعطیل کرده بود. همچنین دو کارخانه این شرکت در واشنگتن نیز تا اطلاع ثانوی، تعطیل خواهند بود و تا زمانی که شرایط برای کار مناسب نباشد، هیچ یک از کارخانه‌‌ها فعالیت خود را از سر نخواهند گرفت.

این شرکت اما به کارمندانی که ‌‌می‌توانند به صورت دورکاری، امور محوله را انجام دهند، اعلام کرده تا کارهای را در منزل به پیش ببرند. آن‌‌هایی هم که جنین امکانی برایشان فراهم نیست، تا 10 روز مرخصی با حقوق برای آن‌‌ها لحاظ خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا