آمازونویروس کرونا

آمازون به دنبال ساخت واکسن ویروس سرماخوردگی

شرکت آمازون تیمی از کارکنان خود را مامور پیدا کردن راهی برای پیشگیری از ویروس سرماخوردگی کرده است.

 کمپانی آمازون پس از فتح دنیای خرده فروشی آنلاین این بار به سراغ بیماری‌های ویروسی رفته و تیمی از کارکنان خود را به پژوهش و ابداع درمانی برای سرماخوردگی مامور کرده است.

سه منبع آگاه در گفتگو با شبکه سی ان بی سی عنوان کردند که آمازون با تشکیل این تیم کوچک که به عنوان زیرشاخه‌ای از گروه چالش بزرگ این شرکت فعالیت خواهد کرد، به طور خاص در پی ساخت واکسنی است که بتواند از ابتلا به ویروس سرماخوردگی پیشگیری کند.

ساخت واکسن برای سرماخوردگی کار سختی است زیرا این ویروس سویه‌های متعددی دارد که می‌توانند در گذر زمان جهش پیدا کرده و در برابر واکسن و دارو مقاوم شوند. حتی در مورد آنفلوانزا نیز واکسن‌های سالانه تنها از فرد واکسینه شده در برابر آن سویه‌هایی از ویروس آنفلوانزا محافظت می‌کند که بنابر پیش‌بینی دانشمندان در آن سال شایع خواهند بود.

کمپانی آمازون بر حوزه پزشکی به عنوان حوزه‌ای برای رشد تمرکز کرده است. این شرکت در همین راستا استارتاپ دارویی پیل‌پک (PillPack) را خرید و از برنامه‌های خود برای فروش نرم‌افزاری برای قرائت سوابق پزشکی بیماران خبر داد. دستیار صوتی الکسای آمازون نیز این روزها امکان دسترسی به اطلاعات پزشکی را برای کاربران فراهم می‌کند. ابداع واکسنی برای سرماخوردگی با تلاش‌های پیشین آمازون در حوزه درمان متفاوت است و اگر موفقیت آمیز باشد دستاوردی سرنوشت ساز برای مردم جهان خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا