اپل

پیش‌بینی‌ها در خصوص وضعیت تولید گوشی‌های آیفون در ماه‌های آتی

مینگ-چی کو، تحلیلگر ارشد دنیای فناوری و محصولات اپل با انتشار یادداشتی مدعی شد که روند تولید گوشی‌های آیفون تا سه ماهه دوم سال جاری میلادی، تغییر محسوسی را به خود نخواهد دید.

وی در طی هفته‌های اخیر و به توجه به رشد ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان، بارها در خصوص تاخیر در تولید به موقع محصولات اپل و همچنین نرخ پایین بازدهی کارکنانی که در کارخانه‌های چینی کار می‌کنند، اظهارنظر کرد.

کو در این رابطه گفت که میزان تولید لنز دوربین گوشی‌های ایفون که توسط شرکت Genius Electronic Optical چین تولید می‌شود، در طی یک ماه اخیر به شدت افت کرده و عملکرد دیگر تامین‌کنندگان قطعات محصولات این شرکت نیز کمرنگ شده است.

طبق پیش‌بینی‌های این تحلیلگر، در آیفون‌های جدید سال 2020 از همان لنزی اولتراوایدی که آیفون 11 بکار رفته، استفاده خواهد شد. وی در ماه ژانویه اعلام کرد که همه آیفون‌های 5G امسال اپل در فصل پاییز رونمایی خواهند شد.

در خصوص مدل ارزان‌قیمت آیفون 9 یا همان آیفون SE2 نیز باید گفت که طبق گفته کو، این گوشی علی‌رغم نگرانی‌ها در خصوص ویروس کرونا، در نیمه نخست سال جاری میلادی معرفی و به دست خریداران خواهد رسید.

با این‌حال، هنوز کشور چین که بزرگ‌ترین تامین‌کننده قطعات مورد استفاده در محصولات اپل به شمار می‌رود، با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند و این مساله، منجر به تعطیلی بسیاری از دفاتر و کارخانه‌ها در این کشور شده است. حال باید منتظر ماند و دید که کووید-19، این مهمان ناخوانده، چه بر سر دنیای فناوری و عملکرد شرکت‌های فعال در این حوزه خواهد گذاشت.

گفتنی است در طی هفته‌های اخیر، بسیاری از رویدادها از جمله کنگره جهانی موبایل و اخیرا نیز کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی، به دلیل نگرانی برگزارکنندگان از گسترش ویروس کرونا، لغو شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.