بازیمایکروسافت

ایکس باکس سری ایکس با توان پردازشی 12 ترافلاپی عرضه می‌شود

با توجه به اطلاعات و اخباری که تاکنون از نسل جدید کنسول‌های بازی مایکروسافت تحت عنوان ایکس باکس سری ایکس منتشر شده، مشخص شده که این محصول از سرعتی به مراتب بالاتر نسبت به مدل کنونی کنسول‌های این شرکت برخوردار خواهد بود.

اما ساعاتی پیش، فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس باکس مایکروسافت با انتشار مطلبی رسما جزییات بیشتری را در خصوص قابلیت‌ها و توانایی‌های ایکس‌باکس سری ایکس منتشر کرد. طبق گفته وی، این کنسول به توان پردازشی گرافیکی 12 ترافلاپی مجهز خواهد بود.

اگر خاطرتان باشید این شرکت پیشتر تنها گفته بود که توان پردازشی ایکس‌باکس سری ایکس دو برابر قدرت ایکس‌باکس وان ایکس و چهار برابر ایکس‌باکس وان است. حال قرار است که عضو جدید این خانواده مجهز به محصولات شرکت AMD و تراشه‌های Zen2 و RDNA 2 به بازار عرضه شود.

همچنین، ایکس‌باکس سری ایکس از‌هارد اس‌اس‌دی NVMe بهره خواهد برد که می‌تواند سرعت آپلود را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد. در بخش گرافیک نیز، این کنسول از قابلیت DirectX Raytracing برخوردار خواهد بود که می‌تواند تجربه به مراتب‌ عمیق‌تری را از اجرای بازی برای کاربران به ارمغان آورد.

البته شرکت سونی نیز روش خاص خود را در رهگیری پرتو (Raytracing) بکار خواهد گرفت و از آنجایی که مبتنی بر تراشه‌های گرافیکی RDNA است، احتمالا شیوه اتخاذی توسط این دو شرکت، شبیه به هم خواهد بود.

مایکروسافت همچنین از فناوری جدیدی تحت عنوان Smart Delivery نیز پرده برداشت که به کاربران این اجازه را می‌دهد تا با یکبار خرید بازی، بهترین نسخه ممکن را روی ایکس‌باکس سری ایکس و یا ایکس‌باکس وان اجرا کنند. این امکان می‌تواند برای آن‌هایی که عادت به تعویض کنسول‌های خود دارند، بسیار مفید و کاربردی باشد.

درواقع، کاربران می‌توانند با کنسول ایکس‌باکس وان، یک لایبرری از بازی‌ها برای ایکس‌باکس سری ایکس ایجاد و هر کدام از این بازی‌ها را در تمامی‌کنسول‌های اجرا کنند. مایکروسافت همچنین جزییاتی را در خصوص قابلیت جدید ایکس‌باکس سری ایکس به نام Quick Resume منتشر کرد. با کمک این ویژگی، کاربران می‌توانند مستقیما وارد همان نقطه‌ای شوند که از آن خارج شده‌اند و بازی خود را ادامه دهند.

علاوه بر این، مایکروسافت قصد دارد تا قابلیت Dynamic Latency Input را به کنترلر وایرلس ایکس‌باکس اضافه کند تا از این طریق بتواند تاخیر میان زدن دکمه‌ها تا آنچه را که روی نمایشگر ظاهر می‌شود، به حداقل برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا