رویدادهای خارجیویروس کرونا

انویدیا هم از کنگره جهانی موبایل 2020 انصراف داد

پیش از این شرکت‌های اریکسون، ال جی و زدتی‌ای انصراف داده بودند

تنها چند روز به آغاز یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای دنیای فناوری موسوم به کنگره جهانی موبایل (MWC 2020) باقی مانده و اکنون خبر رسیده که شرکت انویدیا نیز به دلیل نگرانی در خصوص مبتلا شدن کارمندان خود به ویروس کرونا، انصراف خود را از حضور در این مراسم اعلام کرد.

این شرکت که به عنوان یکی از بزرگان حوزه تولید کارت‌های گرافیک در جهان به شمار می‌رود، به عنوان چهارمین شرکت بعد از اریکسون، ال جی و زدتی‌ای، رسما اعلام کرد که کارمندان خود را به این مراسم اعزام نخواهد کرد.

÷

نکته جالب توجه اینجاست که اندیویا یکی از حامیان کنگره جهانی موبایل محسوب می‌شود و با برگزارکنندگان این رویداد، همکاری نزدیکی دارد. حتی این شرکت در دوره‌های قبلی، نقش تعیین‌کننده‌ای را در برگزاری جلسات و میزگردهایی پیرامون موضوع هوش مصنوعی با حضور بزرگان این عرصه ایفا کرده است. حتی قرار بود انویدیا، از بازدیدکنندگان در مرکزی به نام AI Edge Innovation Center که محلی برای نمایش قابلیت‌های هوش مصنوعی، 5G و رایانش اج است، میزبانی کند.

با توجه به کناره‌گیری انویدیا، هنوز مشخص نیست که آیا این جلسات و مراسمی‌که انویدیا، مدیریت آن‌ها را بر عهده داشته، در MWC امسال نیز برگزار خواهد شد یا خیر. هنوز انویدیا و برگزارکنندگان این رویداد نیز در خصوص این موضوع، اظهارنظری نکرده‌اند.

اگچه پیشتر شرکت‌هایی همچون کوالکام، لنووف موتورولا، شیائومی، ویوو و آنر از حضور در این رویداد بزرگ خبر دادند، اما با توجه به گسترش روزافزون ویروس کرونا در چین و انصراف شرکت‌هایی همچون انویدیا ، قطعا کنگره جهانی موبایل 2020 متفاوت‌تر از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد.

 

منبع
The Verge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا