تکنولوژی

قابلیت جدید اینستاگرام معرفی شد؛ کاربران با چه افرادی بیشترین و کمترین تعامل را دارند؟

روز گذشته اینستاگرام از یک قابلیت جدید رونمایی کرد. با استفاده از این ویژگی جدید، کاربر می‌تواند افرادی را که بیشترین و کمترین تعامل را با آنها داشته، مشاهده کند. این ویژگی در اصل درک بهتری از الگوریتم‌های اینستاگرام را به کاربران ارائه می‌کند.

این قابلیت که در راستای افزایش شفافیت اینستاگرام معرفی شده، از چند روز آینده در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و به این سوال که «چرا که پست‌های برخی کاربران بیشتر از بقیه برایمان نمایش داده می‌شود؟» پاسخ داده خواهد شد.

در گذشته اینستاگرام عنوان کرده بود که عمدا پست‌های برخی کاربران را از بخش فید پنهان نمی‌کند و دلیل اینکه پست برخی از دوستان خود را کمتر از سایر کاربران در بخش فید اینستاگرام می‌بینید، الگوریتم‌های پیچیده اینستاگرامی است.

بیشترین و کمترین تعامل کاربران اینستاگرام

به گفته سخنگوی اینستاگرام، این قابلیت به کاربر امکان دسترسی سریع و کوتاه به لیست دنبال کنندگان (Following) بر اساس دسته‌بنده‌های مختلف را می‌دهد و حتی کاربر می‌تواند این دسته‌بندی‌های را طبق سلیقه ویرایش کند.

این ویژگی در دو بخش نمایش داده می‌شود: «کاربرانی که بیشترین تعامل را با آنها داشته‌اید» و «کاربرانی که کمترین تعامل را با آنها داشته‌اید». البته امکان انتقال کاربران بین این دو دسته وجود ندارد. در کل اگر قصد دارید پست‌های بیشتری از طرف برخی از کاربران مشاهده کنید، باید پست‌های آنها را بیشتر از گذشته لایک کرده و به استوری‌های آنها پاسخ دهید. از این طرق می‌توانید آنها را به لیست کاربرانی که بیشترین تعامل را با آنها دارید اضافه کنید.

این ویژگی در اصل به شما نشان می دهد که چرا صفحه فید اینستاگرام شما بدین شکل است و دلیل نمایش ندادن برخی پست‌ها چیست.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا