اپلهوش مصنوعی

اپل استارتاپ Xnor.ai فعال در زمینه هوش مصنوعی را خریداری کرد

شرکت اپل به‌تازگی از خرید استارتاپی تحت عنوان Xnor.ai به ارزش 200 میلیون دلار خبر داد. استارتاپی که زمینه فناوری هوش مصنوعی فعالیت دارد و قادر است بدون نیاز به کلاد، الگوریتم‌های هوش مصنوعی را به صورت داخلی و با کمک سخت‌افزار اجرا کند.

همچنین مهندسان استارتاپ Xnor.ai در زمینه توسعه نرم‌افزار تشخیص تصویر نیز تبحر خاصی دارند و قادرند و آن را در دل دستگاه‌هایی با توان پایین نیز پیاده کنند. البته قطعا منظور ما از دستگاه‌هایی با توان کم، گوشی‌های آیفون نیستند چرا که این گوشی در طی یکی دو سال اخیر، به سخت‌افزار و نرم‌افزاری پیشرفته و قدرتمند مجهز شده‌اند.

درواقع، اپل با کمک این استارتاپ می‌تواند قدرت پردازش هوش مصنوعی را دردستگاه‌های خود دوچندان کند. این دستگاه می‌توانند از گوشی‌های آیفون گرفته تا عینک‌های هوشمند، ساعت‌های هوشمند و هر محصول دیگری باشند.

علی فرهادی، از بنیاگذاران این استارتاپ در طی مصاحبه‌ای در سال گذشته میلادی عنوان کرد که این استارتاپ، یک پلتفرم Self-Service را برای توسعه‌دهندگانی فراهم می‌کند که با کدنویسی در هوش مصنوعی سروکار چندانی ندارند. این پلتفرم از ماژول‌های درگ اند دراپ و لایبرری‌هایی بهره می‌برد که می‌توان برای هر دستگاهی استفاده کرد.

اپل استارتاپ Xnor.ai فعال در زمینه هوش مصنوعی را خریداری کرد

شاید باور این مساله کمی‌سخت باشد اما تیم کوک مدیرعامل اپل چندی پیش رسما اعلام کرد که این شرکت هر دو تا سه هفته یکبار، یک استارتاپ جدید را خریداری می‌کند و این خرید را باید در کنار بیش از 20 استارتاپی گذاشت که در حوزه هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند و در سال گذشته به زیرمجموعه اپل اضافه شدند.

از جمله مهم‌ترین استارتاپ‌هایی فعال در حوزه هوش مصنوعی که در طی چند سال اخیر به اپل پیوستند می‌توان به Novauris Technologies (توسعه دهنده سیری)، Shazam (اپلیکیشن تشخیص موزیک)، Drive.ai (فعال در توسعه فناوری رانندگی خودران و Spectral Edge (جهت ارتقای کیفیت تصاویر در گوشی) اشاره کرد.

منبع
The Next Web

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا