مایکروسافت

مایکروسافت رسما به پشتیبانی از ویندوز 7 پایان داد

بیش از یک دهه از عمر نسخه محبوب سیستم عامل ویندوز موسوم به ویندوز 7 می‌گذرد. نسخه‌ای که توانسته عملکردی به مراتب موفق‌تری را به نسبت نسخه‌هایی همچون ویندوز 8 و حتی نسخه تازه‌وارد ویندوز 10 در جلب توجه کاربران بر جای بگذارد.

اما اکنون خبرهای جدیدی به دست آمده که نشان از تصمیم مایکروسافت برای پایان دادن به پشتیبانی از ویندوز 7 دارد. چند وقتیست که این غول نرم‌افزاری دنیا، به کاربران ویندوز 7 توصیه می‌کند تا نسخه‌های جدید این پلتفرم را روی سیستم‌های خود نصب کنند چراکه عمر این نسخه قدیمی‌از ویندوز، به زودی به سر خواهد رسید.

حال روز وعده داده شده توسط مایکروسافت، از راه رسید و حیات رسمی‌یکی از پرطرفدارترین نسخه‌های سیستم عامل ویندوز به پایان رسید. در حال حاضر، ویندوز 10 به عنوان جدیدترین نسخه از ویندوز به شمار می‌رود، اما این پلتفرم آنچنان که باید و شاید، نتوانسته علاقمندان را به بروزرسانی و نصب سیستم عامل خود به این نسخه ترغیب کند.

علی‌رغم آنکه بیش از 10 سال از عمر ویندوز 7 می‌گذرد، طبق گزارشی که توسط Netmarketshare منتشر شده، در حال حاضر حدود 26 درصد از سیستم‌های رومیزی در جهان همچنان به ویندوز 7 مجهزند. شاید بتوان یکی از دلایل عدم رغبت و تردید در کاربران برای استفاده از ویندوز 10 راسابقه بد و محیط پر از باگ ویندوز 8 عنوان کرد.

با این حال، عمر ویندوز 7 ساعاتی پیش رسما به پایان رسید و اگر همچنان از این نسخه از ویندوز استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌شود تا آن را به نسخه‌های جدید بروزرسانی کنید چراکه دیگر هیچ آپدیت نرم‌افزاری و یا امنیتی برای ویندوز 7 از سوی مایکروسافت برای کاربران این پلتفرم ارسال نمی‌شود و ممکن است امنیت اطلاعات‌ آن‌ها به خطر بیافتد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا