تکنولوژی

دستکش واقعیت مجازی Teslasuit Glove معرفی شد

شرکت Teslasuit که به دلیل عرضه لباس‌های واقعیت مجازی، برندی شناخته‌شده در بین علاقمندان به دنیای فناوری محسوب می‌شود، به تازگی از یک دستکش جدید مبتنی بر این فناوری پرده برداشت که امکان احساس اشیای واقعیت مجازی و جمع‌آوری اطلاعات بیومتریک را برای کاربران فراهم می‌کند.

این محصول که تحت عنوان Teslasuit Glove شناخته می‌شود، قرار است در جریان نمایشگاه CES که در ماه ژانویه سال آینده برگزار می‌شود، در معرض دید علاقمندان قرار گیرد. طبق گفته شرکت سازنده، در نیمه دوم سال 2020 شاهد عرضه این محصول به بازار خواهیم بود.

همانند لباس واقعیت مجازی Teslasuit، این دستکش نیز برای کاربردهایی همچون آموزش، توانبخشی بیماران و مواردی از این دست طراحی شده است. به لطف استفاده از چندین فناوری متفاوت، این دستکش واقعیت مجازی قادر است به طور همزمان، حس لمس و گرفتن اشیا را ایجاد و حرکات دست کاربر را ردیابی کند. همچنین، ضربان قلب ودیگر اطلاعات بیومتریک کاربر نیز توسط این دستکش ثبت می‌شود.

به گفته شرکت سازنده، می‌توان لباس و این دستکش واقعیت مجازی را از طریق وای-فای با یکدیگر همگام‌سازی کرد تا تمامی‌حرکات کاربر در واقعیت مجازی ردیابی شود.

شرکت TeslaSuit چند سال قبل و در دوره‌ای که فناوری واقعیت مجازی بر سر زبان‌ها افتاد، راه‌اندازی شد. که در ابتدا تمرکز خود را روی تولید محصولاتی برای استفاده کاربران و در ادامه روی کسب و کارها معطوف کرد.

دستکش واقعیت مجازی Teslasuit Glove معرفی شد

این شرکت در سال 2016، لباس واقعیت مجازی خود را برای جمع‌آوری سرمایه اولیه در وب‌سایت کیک‌استارتر ثبت کرد که البته این طرح لغو شد و در نهایت در سال 2018، شاهد معرفی این لباس بودیم. از این لباس برای آموزش به فضانوردان، فعالیت‌های مرتبط با ارائه کمک‌های اورژانسی و غیره استفاده می‌شود.

دستکش Teslasuit اما با رقبایی نیز در بازار مواجه است که از جمله آن‌ها می‌توان به محصولات شرکت‌های Manus VR و HaptX اشاره کرد.

منبع
The Verge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا