چگونهشبکه‌های اجتماعی

رفع مشکل لود نشدن دایرکت اینستاگرام

شاید دایرکت اینستاگرام برای کاربران حکم یک پیام رسان را نداشته باشد اما روزانه حجم عظیمی از پیام‌های مختلف از طریق این ویژگی اینستاگرام بین کاربران رد و بدل می‌شود. امروزه دایرکت اینستاگرام علاه بر ارسال پیام، ابزار خوبی برای ارسال پست و استوری به دوستان نیز محسوب می‌شود. ممکن است شما هم از آن دسته از کاربرانی باشید که با مشکل لود نشدن دایرکت های اینستاگرام مواجه شده‌اید. معمولا در این حالت نوتیفیکیشن دایرکت برای شما ظاهر می‌شود اما زمانی که وارد صفحه پیام‌های دایرکت می‌شوید، پیامی مشاهده نمی‌‌کنید.

اگر مایلید این مشکل را رفع کنید، این مطلب را تا پایان دنبال کنید.

از کار افتادن دایرکت‌ها ی اینستاگرام

مشکل دایرکت اینستاگرام می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. یکی از این دلایل، سرعت پایین اینترنت شماست. اما در صورتی که سرعت اینترنت شما قابل قبول است، چه چیزی می‌تواند موجب بروز چنین مشکلی شود؟ در برخی موارد حتی دیده شده که پیام‌ها گاهی ظاهر شده و پس از لود مجدد صفحه مجددا ناپدید می‌شوند. قبل از هر چیز بهتر است به اعصاب خود مسلط باشید.

احتمالات

این مشکل ممکن است با یک آپدیت از طرف اینستاگرام یا دیوایس شما به‌وجود آمده باشد. چنین به روز رسانی باعث جلوگیری از ارسال درست پیام به سمت شما می‌شود یا از نمایش آن جلوگیری می‌کند. البته امکان دارد به دلیل نقص در اپلیکیشن شما و حتی بلاک شدن شما توسط یک کاربر نیز رخ داده باشد. ظاهرا این نقص برای بسیاری از کاربران با گوشی‌های مختلف رخ می‌دهد و محدود به یک دستگاه یا سرویس دهنده مخابراتی خاص نیست.

روش اول

اگر مطمئنید که این ایراد از دستگاه شماست، چند قدم زیر را امتحان کنید تا مشکلتان حل شود.

اگر این مشکل به تازگی برایتان رخ داده، گوشی را یک مرتبه روشن و خاموش کنید. این کار معمولا باعث می‌شود عملکرد اپلیکیشن شما به حالت صحیح اولیه بازگردد و پیام های دایرکت را مثل گذشته به درستی دریافت کنید.

روش دوم

مطمئن شوید که نوتیفیکیشن دریافت دایرکت در تنظیمات اینستاگرام شما فعال است.

برای این کار ابتدا وارد پروفایلتان شده و آیکون سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه را لمس کنید.

گزینه تنظیمات سپس گزینه «Notifications» را انتخاب کنید.

در اینجا گزینه «Direct Messages» را انتخاب کرده و مطئن شوید این ویژگی برایتان فعال است.

روش سوم

پس از اینکه نوتیفیکیشن دایرکت را فعلا کردید. باید مطمئن شوید که شخص مد نظر شما را بلاک نکرده. این مشکل مخصوص افرادی است که نمی‌توانند پیام دایرکت ارسال کنند.

روش چهارم

از آپدیت بودن اپلیکیشن اینستاگرام به آخرین نسخه مطمئن شوید. استفاده از ورژن منسوخ اپلیکیشن اینستاگرام گاهی اوقات سبب نقص در عملکرد صحیح برنامه می‌شود. اما چگونه از آپدیت بودن اپلیکیشن اینستاگرام مطمئن شویم؟

اندروید

به پلی استور بروید و اپلیکیشن اینستاگرام را جستجو کنید. اگر نسخه جدید منتشر شده باشد، در اینجا می‌توانید مشاهده کنید. اگر هم اینستاگرام را از دیگر استورها دانلود کرده‌ باشید، باید به همان استور مراجعه کنید.

آیفون

به بخش تنظیمات بروید و وارد آدرس Genera> iPhone Storage شوید. در اینجا اینستاگرام را لمس کنید. اگر نسخه جدید برای اینستاگرام منتشر شده باشد، در اینجا با گزینه «Update» مواجه می‌شوید که باید آن را انتخاب کنید.

روش 5

آخرین روشی که ممکن است معضل دایرکت شما را برطرف کند، پاک کردن Cache اپلیکیشن اینستاگرام است. معمولا زمانی که دایرکت شما لود نمی‌شود، مشکل به یک باگ در بخش فایل‌های موقت شما که اینستاگرام روی گوشی نگهداری می‌کند، برمی‌گردد. اما روش‌های پاک کردن Cache اینستاگرام در سیستم‌عامل‌های اندروید و آی او اس چگونه است؟

آی او اس

وارد تنظیمات شوید

به بخش Genera و سپس iPhone Storage بروید.

اپلیکیشن اینستاگرام را در این صفحه پیدا کنید.

در اینجا شما با دو گزینه مواجه می‌شوید که باید گزینه Offload App را انتخاب کنید.

اندروید

در سیستم عامل اندروید ابتدا وارد تنظیمات گوشی شده سپس در بخش Apps یا همان برنامه‌ها، اپلیکیشن اینستاگرام را پیدا کنید.

حالا گزینه «Clear Cache» را انتخاب کنید.

امیدواریم با روش‌های بالا مشکل لود نشدن دایرکت اینستاگرام شما رفع شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا