شبکه‌های اجتماعی

استفاده توییتر از اطلاعات شخصی کاربران برای نمایش تبلیغات

توبیتر رسما اعلام کرد که صورت سهوی، از شماره تلفن‌ها و آدرس‌های ایمیل کاربران برای نمایش محتواهای تبلیغاتی در این شبکه اجتماعی استفاده کرده است؛ این در حالیست که کاربران، این اطلاعات را صرفا به منظور استفاده از قابلیت احراز هویت دو مرحله‌ای در این پلتفرم وارد کرده بودند.

به گفته توییتر، اطلاعات شخصی کاربران در اختیار هیچ‌یک از شرکت‌ها قرار نگرفته و مشکلی که سبب این نقص شد، برطرف شده است. این شرکت افزود که از 17 سپتامبر، اطلاعاتی از قبیل شماره تماس و آدرس ایمیل کاربران برای مسائل امنیتی از آن‌ها دریافت شد.

توییتر گفت که به طور قطع نمی‌توان اعلام کرد که چه تعداد از کاربران این پلتفرم، تحت تاثیر این مشکل قرار گرفتند؛ با این حال این شرکت از کاربران خود عذرخواهی کرده و گفت که حداکثر تلاش خود را به کار خواهد بست تا مشکل مشابهی در آینده پیش نیاید.

در طی یک سال گذشته، فیسبوک چندین بار بنابه دلایلی همچون عدم حفاظت از اطلاعت شخصی کاربران مورد انتقاد قرار گرفته و از طرف نهادهای رگولاتور نیز جریمه شد. توییتر نیز در این زمینه چندان موفق عمل نکرده و همواره نگرانی‌هایی در خصوص حریم خصوصی متوجه کاربران بوده است.

در ماه گذشته نیز حساب کاربری جک دورسی، مدیرعامل توییتر مورد حمله هکرها قرار گرفت و توانستند چند پیام متنی توهین‌آمیز را منتشر کنند. توییتر در ماه مه 2018 به تمامی‌330 میلیون کاربر خود توصیه کرد تا برای ارتقای امنیت اکانت‌هایشان، رمز عبور خود را تغییر دهند. البته این شرکت گفت باگی که در این زمینه کشف شده، هیچ مشکلی را برای کاربران ایجاد نکرده است.

منبع: ورج

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا