عکاسی

با دوربین 360 درجه جدید گوپرو مکس آشنا شوید

مراسم رونمایی از جدیدترین محصولات گوپرو، تنها به معرفی هیرو 8 بلک خلاصه نشد و این شرکت از دوربین 360 درجه جدیدی تحت عنوان گوپرو مکس نیز پرده برداشت. محصولی که به دو لنز کروی (Spherical) مجهز شده و با قیمت 499 دلار به فروش خواهد رفت.

گوپرو تقریبا چهار سال پیش، از اولین دوربین 360 خود رونمایی کرد که به نام ادیسه شناخته می‌شد و بر روی بدنه آن، 16 دوربین تعبیه شده بود. یک سال بعد نیز مدل دیگری تحت عنوان Omni به این خانواده اضافه شد که از 6 دوربین بهره می‌برد. بعد از آن نیز مدل فیوژن توسط مهندسان این شرکت تولید و در اختیار کاربران قرار گرفت.

اگرچه فیوژن می‌توانست تصاویر و ویدیوهای عریضی یا همان وایدی را ارائه دهد، اما وزن و حجم آن نسبتا زیاد بود و حرفه‌ای‌های حوزه عکاسی، کمتر از آن استفاده می‌کردند. به عبارتی دیگر، در این دوربین، دو هیرو 5 بلک تعبیه شده بود و برای هر کدام نیز کارت حافظه SD جداگانه‌ای نیاز بود.

اما گوپرو مکس هیج یک از این کاستی‌ها را ندارد و حتی این شرکت از برند فیوژن نیز برای نامگذاری آن استفاده نکرده و مکس را برای این دوربین برگزیده است. لنزهای دوگانه این دوربین در برابر آب، مقاوم هستند و طبق گفته گوپرو، به گونه‌ای طراحی شده که استفاده از آن بسیار آسان است.

پابلو لما، مدیر بخش مدیریت محصولات و تجربه کاربری شرکت گوپرو در این خصوص عنوان کرد: تصمیم بر آن شد تا مدل فیوژن 2 را تولید نکنیم چراکه این محصول، چیزی نبود که کاربران‌مان به دنبال آن بودند. درواقع، کاربران به دنبال دوربینی هستند که ویژگی‌های مثبت فیوژن را در دوربینی دیگر مشاهده کنند.

یکی از تفاوت‌های بارز میان فیوژین و مکس، ابعاد این دو دوربین است به طوری که گوپرو مکس از لحاظ قد و قواره، تقریبا با هیرو 8 بلک برابری می‌کند. این یعنی، دوربین راحت‌تر دست جای می‌گیرد و استفاده از آن دردسری برای کاربر ایجاد نخواهد کرد و می‌توان با استفاده از مانت گوپرو، آن را بر روی هر چیزی قرار داد.

با دوربین 360 درجه جدید گوپرو مکس آشنا شوید

از طرفی دیگر، در این دوربین تنها از یک کارت حافظه استفاده می‌شود و تمامی‌اطلاعات روی این کارت ذخیره می‌شوند. بر روی دوربین مکس، نمایشگری لمسی تعبیه شده که از آن می‌توان برای تغییر در تنظیمات دوربین و همچین مشاهده ویدیوهای ضبط شده استفاده کرد؛ قابلیتی که در دوربین فیوژن وجود نداشت.

گوپرو از دوربین 360 درجه مکس خود به عنوان محصولی یاد می‌کند که سه دوربین را در یک بدنه جای داده است. در دل گوپرو مکس از مشخصات سخت‌افزاری مشابه با دوربین جدید هیرو 8 بلک استفاده شده و حتی به گفته این شرکت، سیستم لرزشگیر مکس نسبت به هیرو 8 بلک، اندکی بهتر عمل می‌کند.

گوپرو مکس قادر است ویدیوهای 360 درجه را با رزولوشن 5.6K و سرعت 60 فریم بر ثانیه ضبط کند. اما اگر کاربر بخواهد از یکی از دو لنز این دوربین استفاده کند، ویدیوها با رزلوشن 1440p و نرخ 60 فریم بر ثانیه ثبت خواهند شد.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا