تکنولوژی

ضرر 5.2 میلیارد دلاری اوبر در سه ماهه دوم 2019

شرکت اوبر گزارش عملکرد خود در سه ماهه دوم سال 2019 میلادی را منتشر و اعلام کرد که حدود 5.2 میلیارد دلار ضرر برای این شرکت ثبت شده است.

برای اوبر متحمل شدن چنین حجمی‌ از ضرر و زیان می‌تواند معانی خاصی داشته باشد و در عین حال، نگرانی‌هاو سوالات زیادی را در خصوص آینده این شرکت برای سهامداران بوجود آورده است. اما اوبر به آینده بسیار امیدوار است و اعلام کرد که تقریبا 4 میلیارد از این ضرر مربوط به عرضه عمومی‌ سهام این شرکت در بازار مربوط می‌شود که نتوانست انتظارات را برآورده کند و تقریبا با شکست مواجه شد.

اگر این میزان ضرر را از رقم اعلام‌شده توسط اوبر، کم کنیم به عدد 1.3 میلیارد دلار می‌رسیم که اگرچه امیدها را در دل سهامداران زنده می‌کند، اما با این‌حال همچنان نسبت به عملکرد این شرکت در سه ماهه دوم سال گذشته، افزایش ضرری 50 درصدی را نشان می‌دهد.

انتشار گزارش عملکرد اوبر سبب شد تا ارزش سهام این شرکت در وال‌استریت، ظرف چند ساعت افتی 5 درصدی را تجربه کند.

دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر در این خصوص عنوان کرد که میزان ضررها طی یکی دو سال آینده، به طور چشمگیری افت خواهند کرد و آینده روشنی در انتظار این شرکت است. وی ادامه داد که اوبر در سال 2019، سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای را انجام داده که در آینده نزدیک، شاهد اثربخشی آن خواهیم بود.

گفتنی است طبق اعلام این شرکت، در ماه جولای بالغ بر 100 میلیون نفر از خدمات اوبر استفاده کردند که این میزان در نوع خود رکوردی جدید در زمینه حمل‌ونقل آنلاین محسوب می‌شود. اوبر اعلام کرد که میزان سفرهای کاربران با اتومبیل‌های اوبر در این سه ماهه نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، رشدی 35 درصدی را تجربه کرد.

البته اوبر تنها شرکتی نیست که متحمل چنین خسارتی شده؛ شرکت لیفت نیز که همانند اوبر در در زمینه حمل‌ونقل آنلاین فعالیت دارد، اخیرا اعلام کرد که در این بازه زمانی سه ماهه، متحمل ضرری 644 دلاری شد.

 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا