شبکه‌های اجتماعی

مرگ چهره مشهور اینستاگرامی بر اثر تصادف اسکوتر برقی

امیلی هارتریج یک مجری تلویزیونی و چهره سرشناس اینستاگرام و یوتیوب که به تولید ویدیوهای ورزشی و سلامت ذهن می‌پرداخت بر اثر تصادف هنگام استفاده از اسکوتربرقی در لندن در گذشت.

در آخرین پست اینستاگرامی او در پیامی آمده است که این دختر 35 ساله بر اثر حادثه فوت کرده است.

مرگ این چهره سرشناس هرچند نخستین مرگ گزارش شده در لندن بر اثر تصادف در هنگام اسکوتر سواری است  اما در ادامه موج گسترده نگرانی از اسکوترهای برقی در آمریکای شمالی و اروپاست.

نگرانی بابت امنیت این وسیله هم شامل خود استفاده کنندگان آن و هم عابران پیاده می‌شود.

مرگ او همچنین ضربه‌ای به شرکتهای ارایه دهنده خدمات اجاره اسکوتر هم هست که به نوعی در ادامه خدمات تاکسی اینترنتی در حال گسترش است.

در آمریکا برخی از شهرها در حال ارزیابی صدور اجازه قانونی به سواری با اسکوترهای برقی هستند.

در ماه ژوئن یک مورد تصادف منجر به فوت با اسکوتر برقی در شهر نشویل باعث شد که شهردار آن تقاضای ممنوعیت این وسیله را بدهد. در همان زمان اداره آتش نشانی نشویل اعلام کرد که بین ماه ژانویه تا آوریل 2019 بالغ بر 74 مورد تصادف با اسکوتر برقی گزارش شده است.

شرکتهای ارایه دهنده خدمات اشتراک اسکوتر مانند Lime  و Bird  به شکل گسترده‌ای مشغول لابی با مقامات رسمی برای حضور در شهرهایی چون نیویورک هستند. با این حال هنوز در بسیاری از شهرها به دلیل امنیت این وسیله تردد با آن ممنوع است.

در سانفرانسیسکو سال گذشته مجوز استفاده از اسکوتر صادر شد.

دیوید کینگ یک پروفسور برنامه‌ریزی شهری در دانشگاه آریزونا می‌گوید : مقامات شهری معتقدند نمی‌توان به اسکوترهای برقی شبیه استارتاپهایی چون اوبر و لیفت نگاه کرد که ناگهان و به سرعت در همه جا فراگیر شدند.

به گزارش مجله Consumer Reports تنها از سال 2017 تاکنون بیش از 1500 مورد تصادف منجر به جرح در هنگام استفاده از اسکوتر برقی در آمریکا ثبت شده است.

بر اساس گزارش Boston Consulting Group که امسال منتشر شد موضوع امنیت عمومی مهمترین فاکتور و چالش کلیدی باقی مانده در شهرها در زمینه استفاده از اسکوترهای الکتریکی است.

بر اساس این گزارش بازار جهانی اسکوترهای برقی تا سال 2025 به 50 میلیارد دلار می‌رسد .

عرضه اسکوتر برقی بوستد Boosted Rev

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا