اختصاصیاستارتاپرویدادهای ایرانی

گزارش تصویری آی‌تی‌ایران از نمایشگاه “اینوتکس” هشتم

نمایشگاهی دیگر برای استارتاپ‌ها

یکشنبه این هفته نوزدهم خرداد، هشتمین دوره نمایشگاه اینوتکس توسط پارک فناوری پردیس در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برای چهار روز آغاز شد. دکتر ستاری در افتتاحیه این نمایشگاه گفت: «پول خوب است، اما با آن نمی‌شود به نوآوری رسید و صاحب صنعت شد.»

او ادامه داد در حاضر حدود ۷۰ شتابدهنده و کلی صندوق وی سی در کشور داریم. همه دانشگاه‌ها مرکز نوآوری تاسیس کرده‌اند.

ستاری به استارتاپ‌ها گفت: «باید تلاش کنیم با اقتصاد نفتی مبارزه کنیم. هر جای سنتی یک استارتاپ وارد شد آن بخش سنتی شکست خورد. باید بخش سنتی روی استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری کند و راه دیگری ندارد وگرنه بازی را میبازد. شما مردم را پشت خودتان دارید؛ بازارهای بکر منطقه‌ای و اتحاد.»

ورود به اینوتکس رایگان نبود و ۳۵ هزار تومان هزینه ثبت نام بود. پس از آغاز اینوتکس انتقادات زیادی در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از هزینه ورودی به نمایشگاه، تا مدل برگزاری ضعیف و هزینه بالای استند برای استارتاپ‌ها (۵۰۰ هزار تومان) داغ شد و ماجرا تا جایی پیش رفت که برگزارکننده آن (پارک فناوری پردیس) بیانیه داد و از روز دوم هزینه ورود به نمایشگاه ارزان‌تر یا رایگان شد. در اینوتکس امسال نزدیک به ۲۰۰ استارتاپ، ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان، ۱۴ مخترع و ۱۲ پارک فناوری حضور داشتند.

این در حالیست که کمتر از یک ماه دیگر نمایشگاه الکامپ آغاز می‌شود و اکوسیستم استارتاپی کشور در سالن‌های بزرگ و اختصاصی در آن شرکت می‌کنند.

 

با گزارش تصویری آی‌تی‌ایران از این نمایشگاه همراه باشید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا