متا

فیسبوک: هوش مصنوعی می‌تواند تا 96.8 درصد از محتواهای ممنوعه را شناسایی کند

فیسبوک با انتشار گزارشی جدید اعلام کرد که فناوری هوش مصنوعی این شرکت به قدری توسعه یافته که قادر است تا 96.8 درصد از مطالب و محتواهای ممنوعه در این شبکه اجتماعی را شناسایی و حذف کند.

طبق اطلاعات این گزارش که مربوط به سه ماهه نخست سال جاری میلادی است، مطالبی همچون آزار و اذیت، ترویج تروریسم، برهنگی کودکان، خشونت و تصاویر غیراخلاقی با کمک فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در این پلتفرم شناسایی و با موفقیت حذف شدند.

مرتبط:

مانور هوش مصنوعی در زندگی انسان

فیسبوک اعلام کرده که در شش حوزه مورد بررسی، هوش مصنوعی توانست 96.8 درصد از مطالب و محتوای ممنوعه را قبل از آن‎‌که نیروی انسانی تشخیص دهد، شناسایی و حذف کند.

همچنین، هوش مصنوعی این شرکت توانست 65 درصد از چهار میلیون مطلب حاوی گفتار خشونت‌آمیز را در این شبکه اجتماعی حذف کند. این مساله نشان‌دهنده رشدی 24 درصدی در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته و 59 درصدی در مقایسه با سه ماهه پایانی 2018 است.

گفتنی است شرکت فیسبوک از فناوری هوش مصنوعی برای رصد پست‌های کاربران، تبلیغات، تصاویر و ویدیوها استفاده می‌کند. این شرکت اعلام کرده که در سه ماهه نخست سال 2019، بالغ بر 900 هزار مورد محتوای مربوط به قاچاق دارو را شناسایی و حذف کرده است. از این میان، 83.3 درصد توسط این فناوری تشخیص داده شد.

همچنین، در این بازه زمانی حدود 670 هزار محتوا مربوط به فروش اسلحه گرم شناسایی شد که 6939 درصد از این موارد با کمک فناوری هوش مصنوعی صورت پذیرفت.

گای راسن، از مدیران ارشد فیسبوک در این رابطه عنوان کرد که فناوری هوش مصنوعی از طریق تشخیص پست‌های ناقض قوانین فیسبوک، به ما در شناسایی نحوه دور زدن فیلترهایمان توسط برخی از کاربران کمک زیادی خواهد کرد.

وی افزود ما به تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایمان در این زمینه ادامه خواهیم داد تا توانایی‌های خود را در تشخیص این گونه مطالب به زبان‌های مختلف ارتقا دهیم.

گفتنی است فیسبوک در سه ماهه پایانی سال 2018، بالغ بر 1.2 میلیارد حساب کاربری و در سه ماهه نخست 2019، افزودن بر 2.19 میلیارد حساب کاربری را حذف کرد.

مانور هوش مصنوعی در زندگی انسان ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا