چگونه

چگونه یک Terminal حرفه‌ای و زیبا در MacOS و یا Linux داشته باشیم؟

در این مطلب، میخواهیم با فراگیری چند مفهوم ساده و پرکاربرد، صفر تا صدِ خلق یک ترمینال مهیج، زیبا و کاربردی برای سیستم عامل‌تان را آموزش ببینیم. MacOS یا Linux، فرقی نمی‌کند.

مراحل فراگیری در این مطلب به این شکل است:

 1. شِل (shell) به زبان ساده چیست؟
 2. کوچ کردن از یک شِل قدیمی (bash) به یک شِل جدید (zsh)
 3. چرا و به چه علت zsh بهتر از bash می باشد؟ (مزیت های zsh)
 4. نصب و کانفیگ zsh و oh-my-zsh روی macOS و Linux
 5. معرفی چند پلاگین مهم و تمام

شِل (shell) به زبان ساده چیست؟

همه‌ی انسان‌های دنیا با زبان خاص خودشان صحبت می‌کنند و در نهایت، خواست، نیاز و یا هرچیزی را به واسطه آن انتقال می‌دهند. در این میان مترجمانی نیز وجود دارند که زبان های مختلف را به یکدیگر تبدیل و یا ترجمه می‌کنند. حالا ارتباط این داستان با شِل چیست؟

همانطور که می‌دانید زبان هسته (kernel) سیستم عامل صفر و یک است، در حقیقت ما به کمک شِل با هسته سیستم عامل صحبت می‌کنیم و به آن دستور میدهیم. در واقع شِل مترجم ماست که یک دستور (command) قابل فهم برای ما را به هسته سیستم عامل می‌دهد تا هسته عملیات مورد نیازمان را انجام دهد. در تعریفی دقیق تر به برنامه ای که از طریق دستورات خطی می‌توان به امکانات سیستم عامل دسترسی داشت و از آنها استفاده کرد شِل می‌گوید.

 

مثلا وقتی که از دستورات cd یا ls و یا mv استفاده میکنید، این ‌دستورات به واسطه یک شِل تبدیل به دستورات قابل فهم برای هسته می شوند و عملیات مورد نظر انجام می گیرد ( البته نه به این سادگی که گفته میشود).

 

انواع شِل:

ما شِل های مختلفی داریم مثل B shell، C-shell، K shell، Bash، tcsh، Zsh.

هرکدام از این شِل ها پیشینه خاص خودشان را دارند و برای نیازهای مختلفی تهیه و طراحی شده اند، ولی همه‌ی شما تقریبا Bash را میشناسید چون شِل پیش فرض اکثر سیستم عامل ها می باشد. Bash شِل محبوبی است که با جستجو در اینترنت می توانید تاریخچه و اطلاعات زیادی رو در مورد آن بدست بیاورید.

فراگیری مفهوم شِل به همین اندازه کفایت می کند و ما بیشتر از این وارد این معقوله نمیشویم و به سراغ شِل محبوب zsh می رویم.

کوچ کردن از یک شِل قدیمی (bash) به یک شِل جدید (zsh)

حال، برای این که بتوانیم یک Terminal زیبا و کاربردی (با plugin ها و theme های مختلف برای کارهای متفاوت، مثلا همسان سازی با git و ruby و python و غیره) داشته باشیم قصد داریم یک نسخه دیگری از شِل که همانند Bash خیلی محبوب و پرطرفدار می باشد را نصب و کانفیگ کنیم، این شِل zsh نام دارد!

چرا و به چه علت zsh بهتر از bash می باشد؟ (مزیت های zsh)

۱. همخوانی کامل با bash

دو shell محبوب bash و zsh همانند یکدیگر کار می‌کنند و دستورات آن ها یکسان است، با این تفاوت که zsh امکانات بیشتری را نسبت به bash ارائه می‌دهد به این معنی که اگر با bash عجین شده اید، نیاز نیست نگران باشید. zsh دقیقا همانند bash فقط با امکانات بیشتر است.

۲. انتخاب ساده‌تر دایرکتوری‌ها

در هنگام اجرای دستورانی مانند cd و یا ls که قرار هست با لیست دایرکتوری ها کار کنیم با زدن کلید TAB و یا حتی بالا، پایین، چپ، راست بین فایل ها و فولدر ها جا به جا شویم و یکی را انتخاب کنیم.

۳. خلاصه کردن نام دایرکتوری‌ها

در هنگام اجرای دستورانی مانند cd و یا ls که قرار هست با لیست دایرکتوری ها کار کنیم دیگر لازم نیست نام کل فولدر یا فایل را بنویسید، کافیست یک یا چند حروف اول آن را تا زمان یونیک و یکتا شدن نوشته و با زدن Tab همه آن را تکمیل کنید.

۴. دارای تاریخچه هوشمند (Smart history)

شما میتوایند با زدن کلید بالا و پایین بعد از دستوری که در گذشته استفاده کرده اید به تاریخچه آن دسترسی پیدا کنید. در مثال زیر برای ls میبینیم که به تمام ls هایی که در گذشته استفاده کرده ایم دسترسی داریم.

۵. اشتراک‌گذاری همزمان دستورات در همه تب‌های فعال (Shared command history)

یکی از مشکلات بزرگی که bash با آن رو به رو بود این قضیه است. به این شکل که اگر شما دستوری را در یکی از تَب های Terminal وارد میکردید در تَب دیگر هیچ اثری از آن نمی توانستید پیدا کنید. مثلا با استفاده از CTRL + R (جستجو در دستورهایی که زده اید) نمی‌توانستد آن را در تَب دیگری جستجو کنید. از این به بعد با zsh در تمامی تَب های فعال Terminal به تاریخچه دستورها دسترسی دارید.

برای کسانی که نمیدانند: با استفاده از CTRL + R می‌توانید در دستورهایی که در گذشته استفاده کرده اید جستجو و آن را اجرا کنید. CTRL + R یکی از روش های مورد علاقه من در کار با ترمینال است. مثلا برای اجرای emulator اندروید فقط نام دیوایس را سرچ می‌کنم و با زدن Enter، آن emulator را اجرا میکنم. دقت کنید که CTRL + R بعدی نتیجه های بعدی را به شما نمایش می دهد.

۶. هخوانی با git (از گیت لذت ببرید)

امکان دارد هرکسی برای گیت یا هر دستور دیگری alias های خودش رو داشته باشه،‌ zsh هم مجموعه ای از این alias ها یا نام های مستعار رو به همراه خودش دارد.

برای دیدن همه alias ها از این دستور استفاده کنید: alias | grep git
برای دیدن همه alias ها از این دستور استفاده کنید: alias | grep git

در این میان دانستن این نکته خالی از لطف نیست که ضربدر قرمز رنگ قبل از mimalef70 نشان دهنده ای است که دستور قبلی وارد شده با خطایی مواجه شده است و FALSE برگردانده.

همچنین وقتی در داکیومنتی هستید که فایل git در آن موجود است کار شما ساده تر می‌شود و میتوانید اطلاعاتی رو به واسطه رنگ ها و اعلان های متفاوت (بسته به theme ای که برای zsh نصب میکنیم) از پوشه git خود بدست بیارید.

مثلا در این عکس متوجه میشویم که در برنچ master هستیم و آن رنگ زرد به این معنی می باشد که یک تغییر uncommited داریم.

۷. من منظورت را می‌دانم و خودم اصلاحش می‌کنم!

گاهی وقت ها در کوچک و یا بزرگ وارد کردن حرف اول دایرکتوری و یا فایل هایمان اشتباه میکنیم، و یا اینکه فقط به کلمه میانی ( مثل box در Dropbox ) آن دایرکتوری برای تایپ مسلط هستیم! zsh بعد از زدن Tab به صورت خودکار آنهارا اصلاح و فایل اصلی را انتخاب میکند.

۸. مخفف‌های مفید برای بازگشت از دایرکتوری‌ها:

در zsh مخفف ( alias ) های مفید بسیار زیادی وجود دارد و خود من به شخصه از طرفدارهای ( .. ) و ( … )‌ و ( ….‌ ) هستم که به ترتیب ۱ ،‌۲ و ۳ دایرکتوری به عقب برمیگردند. مثلا (../.. cd ) برابراست با ( … ).

۹. نصب Themeها و Pluginهای متعدد و بسیار کاربردی

https://github.com/sindresorhus/pure
https://github.com/sindresorhus/pure

با استفاده از oh-my-zsh که یک فریمورک برای zsh به حساب می‌آید و با کمک آن شما می‌توانید به راحتی zsh خود را کانفیگ کرده و همچنین به تعداد زیادی plugin و theme دسترسی داشته باشید که بعضی در هسته خود فریمورک و بعضی بصورت مجزا قابل دسترس می باشند. مثلا عکس بالا که مربوط به تِم pure می باشد و پلاگین git برروی آن فعال شده است و یا Terminal خود من که در اسکرین شات ها و گیف ها ملاحضه کردید، تِم Cobalt2 است که در iterm2 (ترمینال بهتری برای macOS) راه اندازی کرده‌ام. یک theme معروف به نام powerlevel9k وجود دارد که برای راه اندازی اون باید font های مربوط به اون رو هم نصب کنید که در راهنمای نصبش توضیح داده شده (البته خود من به شخصه این theme رو بخاطر شلوغ بودنش نمی پسندم ولی برای مانیتورهای سایز بزرگ جالب هستش).

فیچرهای متعددی دیگری نیز برای zsh وجود که من رایج ترین آن ها را به شما معرفی کردم،‌ با جستجو و برحسب نیازتان میتوانید به تعداد بیشتری از آنها دسترسی پیدا کنید کنید. (‌دقت کنید که بعضی از فیچر های گفته شده در بالا به oh my zsh بازمیگردد و با نصب zsh به تنهایی قابل دسترس نمی باشند).

حال اگر قانع شده اید که zsh مناسب احوال شماست، پس آماده chsh باشید!

برای کسانی که نمی دانند chsh چیست: شما با استفاده از chsh شِل سیستم عامل خود را تغییر می دهید. مثلا میتوانید با chsh از شِل zsh دوباره به شِل bash برگردید و بالعکس.

نصب و کانفیگ zsh و oh-my-zsh بر روی macOS و Linux

من در این راهنما سعی کرده ام همه چیز را به صورت کامل و مفصل توضیح دهم،‌ چون بسته به نسخه سیستم عامل شما امکان روی دادن اشکالاتی وجود دارد و من تا حد ممکن همه آن هارا پوشش داده ام.

مراحل کاری:

 1. نصب zsh
 2. نصب oh my zsh و کانفیگ کردن آن
 3. بهترو بهترش کن!

۱. با توجه به این راهنما ابتدا zsh را نصب میکنیم:

برای macOS:

ابتدا Homebrew را نصب نمایید و سپس دستور زیر را وارد کنید :

brew install zsh zsh-completions
// !شاید مجبور شوید وی پی ان خود را روشن کنید

برای Ubuntu, Debian & derivatives:

با استفاده از apt و یا apt-get :

apt install zsh

در صورتی که از سیستم عامل های دیگری استفاده میکنید به لینک راهنما مراجعه کنید.

بعد از نصب zsh ترمینال خود را یک بار ببندید و سپس باز کنید (‌ در بعضی مواقع باید logout / relogin کرد و یا از دستور exec zsh استفاده نمود‌ه و یک تَب جدید باز کنید ).

با استفاده از دستور echo shell سیستم عامل شما آدرس شِل در حال اجرا را به شما برمیگرداند.

 $ echo $SHELL 
usr/local/bin/zsh
// چیزی شبیه به این برای بازگردانده میشود

در صورتی که bash یا چیز دیگری به شما بازگردانده شد ما باید شِل zsh را به سیستم عاملمان معرفی کنیم. با استفاده از which zsh آدرس zsh را پیدا میکنیم و با استفاده از chsh آدرس شِل سیستم عامل را به آدرس zsh تغییر میدهیم. ( دقت کنید که بسته به نوع سیستم عامل شما مقادیر زیر میتواند متفاوت باشد پس کپی پیست نکنید!‌ )‌

$ which zsh
/usr/local/bin/zsh
$ chsh -s /usr/local/bin/zsh

کاربران macOS توجه کنند که نسخه پیش فرضی از zsh روی سیستم عامل آنها نصب می باشد که آدرس آن bin/zsh/ است. یعنی اگر شما which zsh را بزنید این آدرس را به شما میدهد. در صورتی که میخواهید نسخه جدیدتری که توسط Homebrew نصب شده است را فعال نمایید این دستور را وارد کنید:‌

$ chsh -s /usr/local/bin/zsh

در صورتی که با خطای non-standard shell مواجه شدید فایل etc/shells/ را ویرایش کنید و خروجی which zsh ای که برای سیستم عاملتان non-standard محسوب میشود را در کنار بقیه شِل ها بگذارید تا این آدرس مورد تایید سیستم عامل قرار گیرد ( nano /etc/shells )

در مرحله آخر نصب zsh ترمینال خود را یک بار ببندید و سپس باز کنید و یا یک تب جدید بازکنید. (‌ در بعضی مواقع باید logout / relogin کرد و یا از دستور exec zsh استفاده نمود‌ه و tab جدیدی بازکنید ).

اگر تمام مراحل را درست رفته باشد با دستور echo $SHELL این بار حتما zsh به شما بازگردانده خواهد شد.

۲. سپس فریمورک oh my zsh را با توجه به راهنمایی که در این صفحه شده نصب می‌کنیم :

با استفاده از curl

sh -c "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/robbyrussell/oh-my-zsh/master/tools/install.sh)"

و یا wget

sh -c "$(wget https://raw.githubusercontent.com/robbyrussell/oh-my-zsh/master/tools/install.sh -O -)"

بعد از انجام این کار oh-my-zsh در پوشه oh-my-zsh‍‍./~ نصب می شود و ازین به بعد تمام theme ها و plugin های شما در این پوشه قرار میگیرند.

برای تنظیم این فریمورک فایل zshrc. که در این آدرس می باشد zshrc./~ را باز کنید (‌ با استفاده از editor مورد علاقه تان، برای مثال من از nano استفاده کرده ام ).

nano ~/.zshrc

با استفاده از این فایل میتوانید plugin ها و theme های مورد علاقه خود را فعال کنید. برای مثال در این فایل قسمت پلاگین های من چیزی شبیه به این می باشد:

plugins=(
 git
 docker
 extract 
)

میتوانید لیست کاملی از پلاگین ها را در این دو آدرس ( لینک ۱ – لینک ۲ ) مشاهده بفرمایید.

همچنین قسمت theme اینگونه است :

ZSH_THEME="robbyrussell"

میتوانید لیست کاملی از theme ها را در این دو آدرس ( لینک ۱ – لینک ۲ ) مشاهده بفرمایید. همچنین بعضی از آن ها صفحه github مخصوص خودشان را دارند که با جستجو می توانید به موارد این چینی نیز برسید. در لینک شماره یک theme های مربوط به هسته فریمورک را مشاهده میکند که نیازی به نصب خاصی ندارند و فقط باید در ZSH_THEME تعریف شود، مگر بعضی ها مثل agnoster که پیش نیاز خاصی را میطلبند.
توجه کنید که بعضی از theme ها پیش نیازهای خاص خودشان مثل font را دارند که باید از طریق راهنمای نصب صورت بگیرد.
مثلا در cobalt2 که برای iterm2 ساخته شده است (‌ البته در terminal معمولی هم جواب میدهد ولی برای شبیه شدن به آن باید پروفایل رنگ ها را در ترمینالتان ویرایش کنید ). شما یک پروفایل رنگ مخصوص iterm2 دارید که باید import شود و همچین باید فونت خاصی را هم روی سیستم عاملتان نصب کنید.

بعد از انجام تغییرات با استفاده از source ~/.zshrc تعییرات خود را اعمال کنید.

با مقدار random برای ZSH_THEME این گیف را ببینید، که به صورت تصادفی از theme های zsh انتخاب میشود:

نکته خیلی مهم: در zsh دیگر فایل bash_profile. فراخوانی نمیشود و شما ازین به بعد باید با zshrc. کار کنید. در صورتی که در bash_profile. و یا bashrc. چیز خاصی را اضافه کرده اید با استفاده از دستور nano ~/.zshrc به zshrc. انتقال دهید.

و تمام! ما یک ترمنیال مجهز شده به zsh داریم که میتوانیم theme ها و plugin های مختلف را روی آن نصب و فعال کنیم،‌ همچین از تمام فیچرها و خصوصیت هایی که در بالا گفته شد استفاده کنیم.

بهترو بهترش کن!

این قسمت جایزه می باشد و من چند مورد جالب را به شما معرفی خواهم کرد:

 1. اگر کاربر macOS هستید حتما iterm2 را نصب کنید و از ترکیب آن با zsh لذت ببرید. (‌ این لینک را هم ببینید).
 2. پلاگین extract را حتما نصب کنید، با استفاده از آن می توانید هر نوع فایل فشرده شده ای را به راحتی extract کنید.
 3. یک ابزار فوق العاده به نام z ! برای رفتن به دایرکتوری هایی که در گذشته به آن ها سر زده اید، ولی فقط با یک کلمه کلیدی! میتونید از این لینک برای نصبش اقدام کنید.

۴. اگر در گیف بالا دقت کنید دایرکتوری هایی با رنگ طوسی به من پیشنهاد شده است. اسم این پلاگین Auto suggestions می باشد که میتوانید از اینجا آن را نصب کنید.

۵. اگر دوست دارید از طریق ترمینالتان از یوتیوب و سایت های که سرویس ویدیو دارند، ویدیو دانلود کنید سری به این لینک بزنید. ( میتونید با option های مختلفش proxy هم براش ست کنید، داکیومنتشو مطالعه کنید )

پایان…

لطفا در صورتی که پیشنهادی برای کامل تر شدن و یا بهبود این مطلب دارید لطفا از طریق توییتر mimalef70@ و یا ایمیل [email protected] با من در ارتباط باشید.

برای نوشتن این مطلب زمان زیادی صرف شده،‌ لطفا با بازنشر اون به جامعه کامپیوتری ایران، و همچنین با حف‍ظ کپی رایت به بنده لطف کنید.

با تشکر.

نوشته های مشابه

‫21 دیدگاه ها

 1. Забота о обители – это забота о благополучии. Тепловая обработка фасадов – это не только изысканный облик, но и обеспечение сохранения тепла в вашем уединенном уголке. Наш коллектив, специалисты в своем деле, предлагаем вам переделать ваш дом в идеальное место для жизни.
  Наши улучшения – это не просто теплоизоляция, это искусство с каждым слоем. Мы разрабатываем гармонии между красотой и практичностью, чтобы ваше жилище превратилось не только теплым, но и изысканным.
  И самое главное – доступные тарифы! Мы верим, что высококачественные услуги не должны быть дорогим удовольствием. Утепление фасада цена за 1 м2 начинается всего от 1250 рублей за кв. метр.
  Современные технологии и качественные материалы позволяют нам создавать теплоизоляцию, которая долго служит и надежна. Оставьте в прошлом холодные стены и лишние затраты на отопление – наше утепление станет вашим надежным экраном от холода.
  Подробнее на https://www.ppu-prof.ru/
  Не откладывайте на потом заботу о благополучии в вашем доме. Обращайтесь к мастерам своего дела, и ваш уголок станет настоящим произведением искусства, которое принесет вам не только тепло. Вместе мы создадим жилище, в котором вам будет по-настоящему уютно!

 2. Фото мебели в каталоге позволяют сформировать мнение об ассортименте компании в который входят предметы интерьера и функциональные блоки различного назначения и разных ценовых категорий:
  Искали мебель для кафе https://decorn.ru/mebel-dlya-doma/barnye-stulya-dlya-doma/stul-barnyy-bs-026/
  Рассмотрели много вариантов, но, как нам показалось, здесь лучшее соотношение цена-качество https://decorn.ru/mebel-dlya-doma/banketki-i-pufiki-dlya-doma/banketka-bordo-es-19/
  Обслуживание понравилось) Приехали к ребятам в шоу-рум, выбрали мебель, подобрали подходящую ткань https://decorn.ru/mebel-dlya-restorana/kresla-dlya-restorana/kreslo-rinaldi-kr-6/
  В магазине большой выбор ткани, очень приятные консультанты https://decorn.ru/mebel-dlya-bara/stoly-dlya-bara/stol-v-stile-loft-sn-42/
  После заказа предупредили, что немного задерживаются со сроками https://decorn.ru/mebel-dlya-bara/steysheny-i-shkafy-dlya-bara/steyshen-8/
  Боялась, что не успеют сделать к открытию, но все прошло хорошо https://decorn.ru/mebel-dlya-restorana/steysheny-i-shkafy-dlya-restorana/steyshen-7/
  Сделали и доставили за 3 недели https://decorn.ru/mebel-dlya-bara/divany-dlya-bara/divan-dr-21/
  Всем довольна https://decorn.ru/mebel-dlya-gostinic-i-otelej/barnye-stulya-dlya-gostinits/stul-barnyy-bs-015/
  Если будем открывать второе кафе, то обращусь ещё https://decorn.ru/obivochnye-tkani-i-tonirovka/ton-belyy/

  Можно выбрать модульные диваны или барные стулья – так как они являются самым современным и профессиональным решением в оформлении общественных пространств ресторанных зон, кафе или бара https://decorn.ru/mebel-dlya-restorana/stoly-dlya-restorana/stol-dizaynerskiy-lux-5/
  В каталоге мебельных тканей каждый заказчик найдет многообразие цветовых решений для интерьера, а также большой выбор выкрасов лакокрасочной продукцией производства Италия https://decorn.ru/mebel-dlya-gostinic-i-otelej/banketki-i-pufiki-dlya-gostinits/banketka-rebeca-es-14/

  Комфорт каждого ресторанного изделия – это износостойкий каркас, надёжная мебельная обивка, удобная эргономика https://decorn.ru/mebel-dlya-restorana/steysheny-i-shkafy-dlya-restorana/stantsiya-ofitsianta-43/
  В дизайнерском проекте стоит учесть все нюансы и особенности ресторана или бара, удачно адаптировать и выбрать все элементы интерьера, таким образом, чтобы они гармонично вписывались в общую концепцию заведения, имели удобную сборку, чтобы каждая деталь мебельной обстановки находилась в едином стилевом решении заданного проекта https://decorn.ru/mebel-dlya-gostinic-i-otelej/divany-dlya-gostinits/divan-dr-5/

  Мебель для кафе – варианты на любой вкус https://decorn.ru/mebel-dlya-doma/krovati-dlya-doma/krovat-s-05/

  Материалы часто выбираются в соответствии со стилем заведения, однако, следует помнить, что:

 3. Список литературы https://superizdatelstvo.ru/croudfunding

  Несмотря на то, что https://superizdatelstvo.ru/work-with-bloggers
  Так, в 2013 году писатель Виктор Точинов даже выпустил книгу-расследование, посвященную роману Стивенсона https://www.superizdatelstvo.ru/gift-books
  В ней он доказал, что все видимые нестыковки текста романа на самом деле продуманные сюжетные ходы https://superizdatelstvo.ru/childrens-books

  Роман ), в этой книге завершается история…
  Перед вами долгожданное продолжение лучшей в мире книги о детстве — романа Наринэ Абгарян https://www.superizdatelstvo.ru/esoterics
  Всем, кто уже успел узнать и полюбить смешных подружек-хулиганок Нару и Манюню,…
  Все первые книги малыша https://superizdatelstvo.ru/interview
  развитие ребенка 358 Знакомство с буквами https://www.superizdatelstvo.ru/nonfiction
  Азбуки 8 Знакомство с миром вокруг нас 132 Знакомство с формами 7 Знакомство с цветом 19 Знакомство с цифрами 9 Книжки для купания 2 Сказки и истории для малышей 105 Стихи и загадки для малышей 124 https://www.superizdatelstvo.ru/page34915334.html

 4. Юрий Крутский https://okno.ooo/articles/195-kakie-kupit-plastikovye-okna

  Защита от УФ-излучения Приватность Эстетика https://okno.ooo/images/works/2018/02/18-02/osteklenie-kvartira-20022018-2.jpg

  Современные технологии позволяют создавать не просто теплые и красивые окна, но и окна, которые являются частью системы умный дом https://okno.ooo/articles/327-okna-rekhau-delajt-osobennosti-serii
  И эти технологии сегодня уже доступны в Иркутской области https://okno.ooo/zhalyuzi

  Евгения Красовская https://okno.ooo/images/works/14-02-2018/osteklenie-balkona-14022018-6.jpg

  Откосы – 3 250 руб https://okno.ooo/articles/174-uteplenie-balkona-plastikovymi-oknami-chto-nuzhno-znat

  Установка пластиковых окон – трудоемкий и кропотливый процесс, который требует привлечения специалистов https://okno.ooo/panorama7/gui.html
  Только правильно установленные окна будут долго служить и обеспечивать вашему дому комфорт https://okno.ooo/articles/154-plastikovye-okna-rekhau-pod-klyuch
  Мы проводим монтаж по ГОСТу с использованием высококачественных материалов https://okno.ooo/images/articles/10-2018/panoramnoe-osteklenie-5.jpg

 5. ИСКРЕННИЙ СЕРВИС И ОТЛИЧНОЕ КАЧЕСТВО ПРОДУКЦИИ https://okno.ooo/images/FOTO/besedka/IMG-20171222-WA0009_800x600.jpg

  Дополнительные опции https://okno.ooo/images/45px-logo.png

  Сотрудничество с крупнейшими заводами-изготовителями профильных систем позволяют создавать пластиковые окна с профилями и стеклопакетами высочайшего качества https://okno.ooo/images/2018/07-2018/balkon-uteplenie/DSC00161.jpg
  предложит 5-летнюю гарантию на всю продукцию https://okno.ooo/images/2019/pageBalkonFoto/3/balkon-3-2.jpg

  Дополнительные опции https://okno.ooo/images/WhatsApp_Image_2020-09-10_at_101421.jpeg

  Ламинация “Грецкий орех”, тройной стеклопакет, фунтирура эконом https://okno.ooo/okna-po-serii-doma/i-155

  Даем гарантию на продукцию – 5 лет, на монтаж 2 года https://okno.ooo/calc-balcony/images/glazing/bbb1.png

 6. Откосы – 1 000 руб https://okno.ooo/images/2019/balkon-kbe-28-01-2020-2.jpeg

  С монтажом – 26 700 руб https://okno.ooo/articles/112-osteklenie-balkonov-i-lodzhij-plastikovymi-oknami

  Без посредников https://okno.ooo/works/417-balkon-osteklenie-s-alyuminievym-profilem-otdelka-mebel

  Водоотлив – 250 руб https://okno.ooo/articles/180-uteplenie-balkona-sapozhok

  с одной глухой половинкой, и с одной открывающейся https://okno.ooo/articles/176-uteplenie-balkona-s-vynosom-zakazat-nedorogo

  Откосы – 2 800 руб https://okno.ooo/lamination

 7. Для Иркутска актуальны стеклопакеты с 2-3 стеклами, то есть с 1-2 камерами https://okno.ooo/gotovye-plastikovye-okna/plastikovoe-okno-1600-x-1100

  с установкой от 17 225 ?
  Эргономичная фурнитура, легко мыть, удобно проветривать https://okno.ooo/images/2018/07-2018/balkon-uteplenie/DSC00201.jpg

  клиентов очень довольны нашей работой https://okno.ooo/images/2020/works/balkon-aluminiy-12-02-2020/WhatsApp_Image_2020-02-10_at_203122.jpeg

  Заполнить форму https://okno.ooo/works

  Двухстворчатое, в https://okno.ooo/images/works/2018/02/20-02/balkon-aluminiy-20-02-2018-3.jpg
  1 https://okno.ooo/images/22-28.jpg

 8. Одностворчатое ПВХ 700×1400 https://okno.ooo/images/works/2018/02/20-02/balkon-aluminiy-20-02-2018-8.jpg

  Спросите об акциях и скидках https://okno.ooo/images/works/14-02-2018/osteklenie-balkona-14022018-2.jpg

  На 50% лучше обычных стекол удерживает тепло в помещении зимой Отражает до 43% солнечного тепла, а это значит, можно отказаться от зеркальных пленок и жалюзи https://okno.ooo/images/works/2018/12-2018/loggia-12-2018-2.jpeg
  Экономит до 20% затрат на отопление зимой и кондиционирование летом Абсолютно прозрачное, не искажает цвета и пропускает максимум света Имеет очень легкий зеркальный эффект с внешней стороны Защищает от выцветания детали интерьера Совместимо с просветленными и закаленными стеклами https://okno.ooo/okna-po-serii-doma/1-511-5

  Оставляя свои контактные данные, вы подтверждаете свое совершеннолетие, соглашаетесь на обработку персональных данных в соответствии с Правовой информацией https://okno.ooo/images/FOTO/besedka/IMG-20171222-WA0014_800x600.jpg

  В зимнее время у стеклопакета с инертным газом внутреннее стекло на 5 – 7 градусов теплее , чем у обычных стеклопакетов https://okno.ooo/fasadnye-okna
  Стеклопакет с аргоном делает окна на 20% тише благодаря свойству этого газа гасить звуковые волны https://okno.ooo/okna-po-serii-doma/ii-68-04
  У аргона лучшие оптические характеристики, чем у воздуха, такой стеклопакет меньше искажает пейзаж https://okno.ooo/articles/159-teplyj-balkon-pod-klyuch-v-moskve-nedorogo
  Задерживает ультрафиолет, а значит, защищает интерьер от выгорания и нагревания от солнца https://okno.ooo/balkon-s-vynosom
  Аргон абсолютно безвреден для человека https://okno.ooo/articles/304-kupit-okna-pvkh-rekhau-nedorogo
  А максимальная естественная утечка газа составляет не более 2% в год https://okno.ooo/images/articles/10-2018/teploe-osteklenie-balkona-1.jpg

  Подоконник – 3 000 руб https://okno.ooo/calc-balcony/images/glazing/bbb2.png

 9. Для первого этажа дачи лучше всего выбрать окна с защитной системой от проникновения злоумышленников https://okno.ooo/images/FOTO/otdelka/balkon-sayding-74.jpg

  Нашли окна дешевле?
  Преимущества заказа оконных конструкций в нашей компании https://okno.ooo/gotovye-plastikovye-okna/plastikovoe-okno-900-x-900

  цены без посредников напрямую с завода https://okno.ooo/okna-po-serii-doma/moskvoretskaya

  Большая часть наших клиентов – повторные и рекомендации https://okno.ooo/works/90-osteklenie-balkona-s-vynosom

  СКИДКА 3% при заключении договора в день замера http://www.joomlatune.ru

 10. Начните чат с консультантом: WhatsappTelegram Социальные сети: Контакты http://glpart.ru/.abcp-dbfsr/bdhz/oils_catalog

  Добрый день! Недавно сын посоветовал заменить масло в этой компании,и,как оказалось-не зря! Ребята вежливые,славные-заменили быстро и качественно http://glpart.ru/.abcp-dbfsr/bdhz/first_aid_kit_catalog
  Спасибо вам большое!Успехов,здоровья и процветания!
  • производители только с проверенным ;
  Доставка http://glpart.ru/parts/LADA/11170570210051

  Наш приоритет – это покупатели, поэтому мы реализовали несколько удобных способов поиска нужной детали:
  Автозапчасти для http://glpart.ru/.abcp-dbfsr/bdhz/screwdrivers_catalog

 11. Каменные столешницы из натурального гранита, мраморные и другие модели выглядят действительно привлекательно, респектабельно, сразу привносят в обстановку элемент роскоши http://kpdkamen.ru
  Они хорошо сочетаются и с современными интерьерными решениями, и с классическими вариантами дизайна кухни http://kpdkamen.ru/fireplaces/
  Но есть у каменных столешниц и свои особенности, которые стоит учесть при выборе http://kpdkamen.ru/articles/granit/

  Отличным дизайнерским сочетанием будет столешница из мрамора и фартук в тон ей http://kpdkamen.ru/stairs/

  Для искусственного камня тоже может потребоваться прочный дорогостоящий каркас / Фото: stoleshnica-fasad http://kpdkamen.ru/tabletop/
  ru http://kpdkamen.ru/actions/fireplaces/

  Прежде чем покупать рассматриваемые разновидности столешниц, очень важно учесть все их плюсы и минусы http://kpdkamen.ru/windowsills/
  Только так дорогостоящая покупка не принесет разочарования, а будет только радовать ее обладателя http://kpdkamen.ru/tabletop/

  Деревянная столешница — не только для кухни http://kpdkamen.ru/articles/statya1/
  Где и как еще ее можно использовать? Какие породы дерева подойдут лучше всего? И как защитить деревянную поверхность от повреждений? Рассказываем в статье http://kpdkamen.ru/floors/

  Мечтой каждой хозяйки является столешница из мрамора http://kpdkamen.ru
  Она легко впишется в любой дизайн http://kpdkamen.ru/articles/granit/
  Мрамор – пористый материал, поэтому требует определенного ухода, особенно на кухне http://kpdkamen.ru/articles/granit/

 12. Результаты лечения, которых достигают наши специалисты в области трудноизлечимых заболеваний, не имеют аналогов в мире https://megatmt.com/medikamentoznoe-preryvanie-beremennosti/
  В спектор патологий, успешно поддающихся лечению в нашей клинике, входят многие заболевания почти всех физиологических систем человеческого организма https://megatmt.com/partner/

  В составе медцентра действует многопрофильная диагностическая лаборатория https://megatmt.com/medikamentoznoe-preryvanie-beremennosti/
  Мы обеспечиваем внутренний и внешний контроль качества, гарантируем высокий стандарт выполнения исследований https://megatmt.com/laboratorija/
  В лаборатории трудится квалифицированный персонал, используются качественные реактивы и самое современное оборудование https://megatmt.com/kabinet-dermatovenerologa/
  Пациенты пользуются оперативным и точным исполнением анализов в кратчайшие сроки https://megatmt.com/kabinet-dermatovenerologa/

  Иммунный статус (клеточный и гуморальный иммунитет, фагоцитоз): общее количество лимфоцитов, СD3, CD4, CD8, CD19, CD16, CD56, фагоцитарный индекс, фагоцитарный показатель, С3 компонент комплемента, С4 компонент комплемента, иммуноглобулины А, М, G, циркулирующие иммунные комплексы, С-реактивный белок
  Точную информацию смотрите на официальном сайте в группе вконтакте https://megatmt.com/kabinet-uzi/
  На страничке социальной сети публикуются новости по работе Центра, проводятся опросы, анонсируется встреча с руководителями других онкологических клиник https://megatmt.com/kabinet_vrachi/

  К нам обращаются за профессиональной диагностикой и лечением самых тяжелых заболеваний сердечно-сосудистой, эндокринной, нервной систем, желудочно-кишечного тракта, суставов, позвоночника и др https://megatmt.com/testimonials/

  За многолетний добросовестный труд в системе здравоохранения и профессиональное мастерство не раз награждена дипломами ФМБА России и директора Мурманского многопрофильного центра имени Н https://megatmt.com/kabinet-dermatovenerologa/
  И https://megatmt.com/kabinet-dermatovenerologa/
  Пирогова ФМБА России https://megatmt.com/vyzov-vracha-i-medsestry-na-dom/

 13. Настоящая политика обработки персональных данных составлена в соответствии с требованиями Федерального закона от 27 https://nakorminastroenie.ru/personal
  07 https://nakorminastroenie.ru/agreement
  2006 http://nakorminastroenie.ru
  №152-ФЗ (далее – Закон о персональных данных) и определяет порядок обработки персональных данных и меры по обеспечению безопасности персональных данных, предпринимаемые ИП Маньков Алексей Сергеевич (далее – Оператор) http://nakorminastroenie.ru/bonuses
  1 http://nakorminastroenie.ru
  1 https://nakorminastroenie.ru/personal
  Оператор ставит своей важнейшей целью и условием осуществления своей деятельности соблюдение прав и свобод человека и гражданина при обработке его персональных данных, в том числе защиты прав на неприкосновенность частной жизни, личную и семейную тайну http://nakorminastroenie.ru/bonuses
  1 https://nakorminastroenie.ru/personal
  2 http://nakorminastroenie.ru/bonuses
  Настоящая политика Оператора в отношении обработки персональных данных (далее – Политика) применяется ко всей информации, которую Оператор может получить о посетителях веб-сайта https://omaipizza http://nakorminastroenie.ru/bonuses
  ru https://nakorminastroenie.ru

  Олимпийская https://nakorminastroenie.ru/personal

  Чизбэйс чесночный с Фетаксой https://nakorminastroenie.ru/offer

  С фаршем из пармской ветчины, двух видов сыра и свежей зелени http://nakorminastroenie.ru/bonuses

  Сервисная услуга по доставке пиццы есть, практически во всех городах http://nakorminastroenie.ru
  На специализированном сайте https://chiterpizza https://nakorminastroenie.ru/offer
  ru можно удобно заказать пиццу в Чите http://nakorminastroenie.ru
  Сотрудники компании быстро приготовят заказ и оперативно доставят вкусную и горячую пиццу прямо к дверям квартиры https://nakorminastroenie.ru/personal
  Изюминкой данной фирмы является то, что здесь предлагают разнообразные варианты итальянской и американской пиццы https://nakorminastroenie.ru/offer
  В каталогах компании, кроме горячих и вкусных пицц, можно заказать ранчеры, горячие закуски и салаты, а также различные напитки https://nakorminastroenie.ru
  Свои кулинарные шедевры пиццмейкеры chiterpizza https://nakorminastroenie.ru/offer
  ru создают из самых свежих и качественных продуктов, закупленных у проверенных поставщиков http://nakorminastroenie.ru/bonuses
  Приготовление еды происходит на новейшем оборудовании лидеров пищевой индустрии, что позволяет максимально точно выдерживать рецептуру и этапы технологии приготовления разных видов блюд https://nakorminastroenie.ru/offer

  11 https://nakorminastroenie.ru/personal
  Перечень действий, производимых Оператором с полученными персональными данными https://nakorminastroenie.ru/personal

 14. ПКФ изготавливает пластиковые окна из профиля EXPROF https://okno.ooo/images/works/2018/12-2018/loggia-12-2018-9.jpeg
  Гарантия на профиль составляет до 50 лет https://okno.ooo/calc-balcony/images/trim/b2.png

  Дополнительная комплектация https://okno.ooo/images/2020/works/06-2020/balkon-laminat-komnata-1.jpeg

  Преимущества пластиковых окон в том, что они позволяют забыть о холодном сквозняке, сырости, наледи и конденсате на стекле https://okno.ooo/images/2020/1111-3.jpg
  В отличие от деревянных конструкций они не подвержены деформации, при температурных перепадах и изменении влажности; не нуждаются в защитном лакокрасочном покрытии https://okno.ooo/images/2020/works/balkon-aluminiy-12-02-2020/WhatsApp_Image_2020-02-10_at_203122_2.jpeg

  РАССРОЧКА БЕЗ ПЕРЕПЛАТЫ! Окна без комиссий, страховок и доп https://okno.ooo/derevyannye-okna
  процентов https://okno.ooo/images/2020/works/balkon-rehau-12-02-2020/osteklenie-12022020-3.jpeg

  Цена у конкурентов https://okno.ooo/images/works/2018/02/18-02/osteklenie-kvartira-20022018-2.jpg

  Окна с энергосберегающими стеклопакетами по цене обычных!

 15. Механизм его возникновения https://www.uni-ort.ru/price

  Пневмония – это инфекционно-воспалительное заболевание, которое поражает легкие https://www.uni-ort.ru/gastroenterology
  Клинически характеризуется стойким повышением температуры ( выше 38 градусов ), ознобом, кашлем, болями в грудной клетке и дыхательной недостаточностью https://www.uni-ort.ru/endocrinology
  Также можно заметить бледность кожных покровов, вялость, отсутствие аппетита https://www.uni-ort.ru/osteopathy
  Пневмония может развиваться при длительно протекающем вирусном заболевании на фоне ослабленного иммунитета https://www.uni-ort.ru/dermatology
  Самой частой бактерией вызывающей пневмонию является пневмококк https://www.uni-ort.ru/promo

  О каком заболевании может свидетельствовать данный симптом?
  преобладание возбуждающих систем мозга над тормозными; недостаточное поступление кислорода к головному мозгу и отек; несовершенная ( незрелая ) система регуляции процессов, происходящих в мозге https://www.uni-ort.ru/gastroenterology
  опрос; осмотр; оценка неврологического статуса; общий анализ крови; биохимический анализ крови; общий анализ мочи; ЭЭГ; КТ; МРТ; люмбальная пункция https://www.uni-ort.ru/immunology
  спазмофилия; фебрильные судороги; врожденные пороки сердца; полиомиелит; синдром Дауна https://www.uni-ort.ru/endocrinology

  Для анализа у корня волос с области затылка состригается несколько прядок длиной около 5 сантиметров и отправляется на анализ https://www.uni-ort.ru/ultrasound
  В лабораторных условиях с волосами проводится ряд процедур, после чего специальные датчики обрабатывают данные и передают их на компьютер https://www.uni-ort.ru/otolaryngology

  Педиатр: значение специальности https://www.uni-ort.ru/

 16. Как видим, во время обучения в школе ребенок проходит плановый осмотр специалистов ежегодно http://zabotik.com/
  Чего станет меньше, так это анализов, инструментальных осмотров, а так же профилактических осмотров с целью выявления детей, приобщившихся к дурным привычкам http://zabotik.com/rekvizity

  В январе детей знакомят с работой http://zabotik.com/3d-4d-uzi-ploda
  В игре прибавляются роли: шофёр скорой помощи, санитары http://zabotik.com/fizioterapiya
  Поначалу поочередно воспитатель берёт роль на себя, а затем эти роли выполняют дети http://zabotik.com/porfirev-mihail-sergeevich

 17. Бренд — российский производитель и поставщик бытовой химии https://пром-мир.рф/wp-content/uploads/2022/05/96b912cd84728d35a893af304ca485d2.jpg
  Производственные мощности размещены в г https://пром-мир.рф/wp-content/uploads/2022/04/1358226_001_10.jpg

  Товары для дома https://пром-мир.рф/wp-content/uploads/2022/04/2kilvc0zfb9gx0n579jgsdqem7cujz8t.jpg

  ООО ЛОЖКА ПЛЮС Первый и Единственный в России производитель одноразовой деревянной ЭКО посуды(состав:береза и вода) https://пром-мир.рф/wp-content/uploads/2022/04/2086042.970.jpeg
  Никаких https://пром-мир.рф/wp-content/uploads/2022/05/i.jpg

 18. Иногда руководство СРО выдвигает дополнительные требования к кандидатам на вступление в организацию https://гклидер.рф/kontakty/
  Обычно это:
  Телефон не указан Сегодня c 10:00 до 19:00 https://xn--c1acdkjg2b.xn--p1ai/anodpocpkpp-lider/

  Подать документы в установленном порядке на организацию https://гклидер.рф/kak-vstupit-v-stroitelnuju-sro/
  Основным достоинством этого метода является тот факт, что компания уже существует какое-то время https://гклидер.рф/kak-vstupit-v-stroitelnuju-sro/
  Можно сделать вывод о ее объемах, а также уровне надежности https://гклидер.рф/sc-lider/
  Вероятность принятия положительного решения высокая https://xn--c1acdkjg2b.xn--p1ai/anodpocpkpp-lider/

  Существенные изменения произошли в системе саморегулирования с 1 июля 2017 года после вступления в силу положений Федерального закона от 03 https://гклидер.рф
  07 https://гклидер.рф/kontakty/
  2016 N 372-ФЗ (372 –ФЗ), среди них:
  Действующих членов 848 Вступили за последний год 20 Компенсационный фонд 262 млн https://гклидер.рф/kontakty/
  709 тыс https://гклидер.рф/sc-lider/

  Участие в СРО согласно установленному законодательству, возможно только при четком соответствии действующим требованиям https://гклидер.рф/kak-vstupit-v-stroitelnuju-sro/
  Вступить в ряды обязаны компании, выполняющие работу на 3 млн https://xn--c1acdkjg2b.xn--p1ai/anodpocpkpp-lider/
  рублей https://гклидер.рф/kontakty/
  Субподрядчики могут не вступать в саморегулируемые организации https://гклидер.рф
  Обязательным, членство является для индивидуальных предпринимателей https://гклидер.рф

 19. Лак акриловый Капитель СТАНДАРТ Для Бани и Сауны термоустойчивый, 2,5кг https://good-stroy.net/magazin/product/leska-dlya-trimmera-vityaz-lkr-2-4-15

  60 Р/Уп https://good-stroy.net/magazin/vendor/nadzor/p/4

  Комплектуем объекты под ключ https://good-stroy.net/magazin/product/sverlo-po-metallu-10-mm-hss

  Наша миссия – сделать простым, понятным и доступным снабжение объектов строительства и ремонта https://good-stroy.net/magazin/product/mojka-mr-140-resanta

  В процессе оформления подписки возникла ошибка, обратитесь пожалуйста в наш отдел продаж или оформите подписку заново https://good-stroy.net/magazin/product/skoby-vihr-dlya-mebelnogo-steplera-6mm-tip-53

  Задумываясь над тем, как рассчитать стройматериалы на ремонт квартиры, следует подготовить их список https://good-stroy.net/magazin/product/vannochka-malyarnaya-plastmassovaya-250-290-mm-4walls-basic
  В нашем (представленном ниже) — все, что надо для чернового и чистового ремонта https://good-stroy.net/magazin/vendor/resanta/p/7

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا