سامسونگموبایل

حذف جک هدفون از گلکسی A8s

سامسونگ زمانی اپل را به خاطر حذف جک هدفون به سخره گرفته بود

یادتان هست که وقتی اپل جک هدفون را از روی آیفون حذف کرد سامسونگ آن را مسخره کرد؟ حالا خود سامسونگ در گوشی Galaxyَ A8s این کار را تکرار کرده است.
گوشی سه دوربینه‌ای که دارای صفحه نمایش از نوع Infinity-O است.
نخستین بار این موضوع که این گوشی جک هدفون ندارد را سایت MacRumers متوجه شد و البته از بررسی روی عکسهای این دستگاه و زاویه‌های مختلف آن.
تنها پورت ارتباطی این گوشی داشتن جک USB-C در زیر آن است.
گلکسی اس 8 یک گوشی در رده قیمتی متوسط است و البته سامسونگ در این رده قیمتی گوشی‌های مختلفی دارد.
اینکه این گوشی جک هدفون ندارد را نمی‌توان به این نتیجه گیری رساند که گوشی‌های بعدی سامسونگ دارای جک هدفون نخواهند بود.
نکته جالب اما این است که سامسونگ در زمانی که اپل جک هدفون را حذف کرد آن را خیلی به سخره گرفت و حتی یک ویدیو هم برای استفاده از دانگل جهت اتصال هدفون به آیفون ساخت.


البته نبود جک هدفون در گوشی سامسونگ پیش از این در ماه اکتبر برای نخستین بار شنیده شد در گزارشی که می‌گفت سامسونگ قصد دارد جک هدفون را صرفا در گوشی‌های پرچمدار خود در سال آینده حذف کند ( احتمالا گوشی گلکسی اس 10 در ماه فوریه رونمایی خواهد شد ) .
به طور عمومی سایر سازندگان نیز نشان داده‌اند از ترندها پیروی می‌کنند. گوگل که عملا چنین کاری را کرد. پرچمدار هواوی یعنی گوشی Mate 20 Pro جک هدفون ندارد و سایر رقبا مانند شیائومی و OnePlus نیز به همین سمت حرکت کرده‌اند.
چرا اینقدر مردم درمورد جک هدفون حساس‌ هستند که باید درباره آن حرف بزنیم؟ واضح است چون موضوع کاربردی است و مردم از آن هنوز به شکل گسترده‌ای استفاده می‌کنند.

منبع
mashable

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.