بازی

ثبت پتنت جدید برای دسته‌های پلی استیشن

در این 20 سال که کنسول‌های پلی‌استیشن سونی توسط کاربران دنیا استفاده شده‌اند، خیلی کم پیش آمده که این شرکت ژاپنی تغییرات قابل توجهی را در دسته‌های این کنسول‌ها ایجاد کند. اما پتنت جدید ثبت شده توسط شرکت سونی نشان می‌دهد که احتمالا یک نمایشگر لمسی جالب جایگزین صفحه لمسی روی دسته کنسول PS4 شود.سونی طراحی‌های جالبی روی دسته‌های PS4 انجام داده که یکی از نمونه‌های آن همین نوار رنگی جلوی دسته‌ها است که هر رنگ آن وضعیت به‌خصوصی را نشان می‌دهد و اتفاقا ویژگی جالبی هم محسوب می‌شود اما یک نمایشگر لمسی روی دسته PS4 می‌تواند امکانات تعاملی بیشتری را برای کاربران به‌وجود بیاورد. برای مثال چنین نمایشگری سونی آمار و ارقام بازی، نقشه‌های کوچک و .. را نمایش دهد.
البته این ایده در گذشته توسط شرکت نینتندو در کنسول Wii U و حتی در کنسول Sega Dreamcast استفاده شده‌اند و جالب اینکه در هر دو مورد با شکست مواجه شده‌اند. علاوه بر این شرکت‌ها نتوانسته‌اند در این چند ساله از صفحه لمسی روی دسته PS4 برای انجام عملیات خاصی به جز توقف (Pause) بازی استفاده کنند و از طرف دیگر اضافه شدن یک نمایشگر لمسی به دسته PS4 باعث افزایش قیمت آن نیز می‌شود. با این وجود ممکن است سونی ایده‌ی بهتری برای این نمایشگر و حتی قیمت آن داشته باشد، حداقل سابقه شرکت این مسئله را اثبات می‌کند.
جدا از این مسائل فراموش نکنیم که این ویژگ فعلا در حد یک پتنت است و هیچ تظمینی وجود ندارد که سونی حتما از این نمایشگر در دسته‌های کنسول جدید خود استفاده کند. اما در کل از انجایی که سونی در حال کار بر روی نسل جدید کنسول‌های گیمینگ است، بنابراین امکان دارد در آینده نه چندان دور شاهد معرفی دسته‌های مجهز به نمایشگر لمسی توسط سونی باشیم.
منبع: د ورج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا