تکنولوژی

اینترنت رایگان وزارت ارتباطات از طریق بالن برای اربعین

وزارت ارتباطات تمرکز ویژه‌ و سرمایه‌گذاری گسترده‌ای برای بهره‌مندی زائران در مراسم اربعین انجام داده است از جمله آن‌ها  فرستادن بالن برای بهره‌مندی رایگان زوار مرز مهران از اینترنت پرسرعت است.

پیش از این اعلام شده بود که این بالن از نسل چهارم اینترنت همراه است که ۱۰کیلومتر تا ۳۰۰ مگابیت در ثانیه به ۲۰۰۰ نفر را همزمان پوشش می‌دهد، البته در داخل کشور عراق نیز  با همکار شرکت‌های اینترنتی عراقی در ۱۰ نقطه از مسیر نجف به کربلا وای فای رایگان به زوار ارائه می‌شود.

نا بر اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سهراب آغ بیات – مدیرکل کنترل، هماهنگی و پایش شرکت ارتباطات زیر ساخت – خبر داد: از ۲۳ مهرماه تاکنون حدود ۲۱میلیون و ۲۰۰هزار دقیقه مکالمه بین دو کشور ایران و عراق انجام شده است،   از این میزان ۱۴ میلیون و ۷۴۰ هزار دقیقه سهم مکالمه از ایران به عراق و ۶ میلیون و ۴۶۰ هزار دقیقه سهم مکالمه عراق به ایران بود.

وی گفت:روز ۶ آبان حجم مکالمات به  ۳ میلیون و ۳۱۰ هزار دقیقه رسیده است که از این مقدار ۹۶۵ هزار دقیقه سهم ترافیک مکالمه از عراق به ایران و دو میلیون و ۳۵۰هزار دقیقه ترافیک ایران به عراق است، از اول آبان ماه تا ۵ آبان در مجموع زائران ایرانی در خاک عراق بیش از ۲۰ ترابایت، ‌ دیتای رومینگ مبادله کرده‌اند.

همچنین نرخ مکالمه در مراسم اربعین از دقیقه‌ای ۳۰۰۰  تومان به ۹۰۰ تومان کاهش یافته است.

ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا